leasing maszyn budowlanych

Czy warto skorzystać z leasingu na nową działalność?

Przedsiębiorcy dopiero co rozpoczynający swoją działalność bardzo często borykają się z brakiem środków finansowych na rozwój firmy. W takiej sytuacji korzystają oni z różnych form dofinansowania. Dużą popularnością wśród nowych firm cieszy się leasing, który jest prostszą formą finansowania niż kredyt. Dlaczego warto skorzystać z leasingu na nowe przedsiębiorstwo i jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Jakie zalety ma leasing na nową firmę?

Leasing to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim w porównaniu do innych form pozyskiwania środków, kosztuje mniej, a tym samym bardziej się opłaca. Wysokość płaconych rat ustalana jest na podstawie możliwości właściciela oraz charakteru prowadzonej działalności, a więc przedsiębiorcy nie muszą martwić się o stałość przychodu.

Korzystając z usług Prime Leasing doradców leasingowych w Trójmieście, leasing samochodu może być wzięty na okres 84 miesięcy, bez żadnych prowizji oraz wraz z atrakcyjnym pakietem ubezpieczeń. Oprócz tego firma oferuje leasing szerokiej oferty środków trwałych, które pomogą nowym przedsiębiorstwom w szybszym rozpoczęciu funkcjonowania działalności przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów.

Kto może wziąć leasing na nową działalność?

Pojęcie nowej działalności jest w rożny sposób interpretowane, a warunki udzielania finansowania ostatecznie ustalane są przez konkretne firmy. W związku z tym leasing zazwyczaj przysługuje w 3 przypadkach: właścicielom, którzy chcą pozyskać środki finansowe od pierwszego dnia, osobom, które prowadzą działalność przez minimum 3 miesiące oraz osoby mające półroczne doświadczenie na rynku.

Jeżeli dana firma nie spełnia określonego stażu, leasing może być również udzielony na innych, indywidualnie dopasowanych zasadach.

Jakie środki firma może wziąć w leasing?

Zależnie od specyfiki przedsiębiorstwa, uzyskane finanse mogą być przeznaczone na różne środki trwałe. Najczęściej w leasing brane są samochody osobowe lub dostawcze niezbędne do pełnienia obowiązków zawodowych. Firma Prime Leasing oferuje również doradztwo w zakresie leasingu maszyn budowlanych, m.in. koparek, ładowarek, dźwigów i spychaczy, które dadzą szansę młodym przedsiębiorcom na sprawne stworzenie parku maszynowego i szybsze rozpoczęcie działalności.

Poza tym środki finansowe mogą posłużyć do zakupu maszyn do obróbki metalu, takich jak wypalarki laserowe, tokarki, frezarki, giętarki oraz prasy krawędziowe. Co więcej, z leasingu mogą skorzystać osoby zainteresowane zakupem maszyn rolniczych, do tworzyw, leśnych oraz poligraficznych.

Materiał partnera