spacerująca para po osiedlu

Czy warto kupić własne mieszkanie?

Myślisz o kupnie mieszkania, ale ciągle nie masz pewności, czy jest to dobry krok?  A może zastanawiasz się nad tym, czy bardziej opłacalny w Twoim przypadku będzie zakup czy jednak wynajem? Zakup własnego mieszkania wiąże się z wieloma poważnymi decyzjami oraz zobowiązaniami, dlatego warto tę decyzję dobrze przemyśleć. Poznaj zatem powody, dla których powinieneś zdecydować się właśnie na zakup własnego lokalu mieszkalnego.

Gwarancja niezależności i stabilizacja

Zakup własnego mieszkania z pewnością daje nam niezależność, w przeciwieństwie do mieszkania wynajmowanego, gdzie jesteśmy zależni od jego właścicieli.

Nowe mieszkanie pozwoli nam cieszyć się nieograniczoną wolnością oraz własnym dachem nad głową. W dodatku możemy je zaprojektować i urządzić zgodnie z własnym gustem – dodaje specjalista z Gryf Development, który specjalizuje się w budowie i sprzedaży zamkniętych osiedli mieszkaniowych.

Jeżeli planujemy w najbliższych latach założyć rodzinę, zakup mieszkania będzie najkorzystniejszym oraz najwygodniejszym rozwiązaniem, oraz zapewni nam stabilizację, nawet jeżeli zdecydujemy się wziąć mieszkanie na kredyt. Jest to dobra okazja, ponieważ koszty, które przeznaczylibyśmy na czynsz przy wynajmowanym mieszkaniu, możemy przeznaczyć na spłatę kredytu mieszkania własnego. Im dłużej planujemy mieszkać w naszym mieszkaniu, tym bardziej opłaca się je kupić.

Własne mieszkanie to inwestycja i oszczędność pieniędzy

Zakup własnego mieszkania ma ekonomiczny sens i jest opłacalne, szczególnie gdy planujemy w nim mieszkać przez kilka najbliższych lat. Przez ten okres można “zaoszczędzić” nawet sporą sumę pieniędzy. Natomiast przy krótszym okresie o wiele korzystniej prezentuje się najem.

Zakup nieruchomości może być dobrym zabezpieczeniem na starość. Jeżeli chcemy cieszyć się na emeryturze spokojem i bezpieczeństwem finansowym warto zainwestować właśnie w nieruchomości. Jest to dużo lepsza metoda niż odkładanie pieniędzy w skarpecie lub trzymanie ich na lokatach w banku. Własna nieruchomość to nic innego, jak zamrożone środki, z których możemy w przyszłości skorzystać.

Jeżeli posiadamy mieszkanie w centrum miasta lub blisko niego, możemy je wynajmować, np. studentom, dzięki temu możemy liczyć na spore zwroty z inwestycji. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy warto zakupić własne mieszkanie od dewelopera w Szczecinie, dobrze jest spojrzeć na nie, jak na inwestycję. Każda nieruchomość ma swoją wartość pieniężną. Za kilka lat może osiągniemy taką stabilność finansową, która pozwoli nam na kupno drugiego, większego mieszkania. Natomiast te dotychczasowe będziemy mogli sprzedać z zyskiem albo wynajmować osobom prywatnym, a nawet firmom, co jest świetnym zabezpieczeniem przyszłości naszych dzieci.

Materiał partnera