sprezarki srubowe uzywane sprzedaz

Czy warto kupić używaną sprężarkę?

Sprężarka w zależności od rodzaju może być dosyć drogim urządzeniem. Zakup nowego sprzętu często wiąże się ze sporym wydatkiem. Z tego powodu część osób decyduje się na nabycie używanej sprężarki. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą część pieniędzy. Czy warto kupować używany sprzęt? Z czym wiąże się ryzyko takiej transakcji? Czy tylko nowe sprężarki działają długo i sprawnie? Sprawdź.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanej sprężarki?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup używanej sprężarki i znalazłeś miejsce, gdzie można nabyć taki sprzęt, przed dokonaniem transakcji musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych sytuacji oraz straty finansowej związanej z zakupem niesprawnego urządzenia.

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie stanu technicznego sprężarki. W tym przypadku najlepiej jest poprosić o pomoc fachowca, który będzie w stanie wykryć wszelkie wady i usterki sprzętu. Sprawdzając stan techniczny urządzenia, należy zwrócić uwagę na:

  • wydajność sprężarki,
  • żywotność,
  • ilość dostarczanego sprężonego powietrza.

Aby mieć pewność, że kupujesz sprawdzony sprzęt, poproś właściciela o jego dokumentację. Powinna ona potwierdzić wszelkie naprawy i przeglądy, którym sprężarka była poddawana. Częstotliwość tych czynności powinna dać obraz tego, jak dbano o sprzęt i jak często ulegał awariom. Nieprawidłowości można odczytać także z pamięci kompresora. Jego przebieg świadczy o poziomie zużycia poszczególnych części. Niektóre z nich zapewne będą podlegały wymianie, o ile nie zrobił tego obecny właściciel.

Dlaczego warto kupić używaną sprężarkę?

Używane maszyny przemysłowe oferuje firma Airspaw. Wśród nich znajdują się właśnie sprężarki. Zalet kupowania używanego sprzętu jest wiele, a do najważniejszych korzyści należy zaliczyć:

  • tańsze rozwiązanie,
  • sprawdzony sprzęt,
  • możliwość przeznaczenia pieniędzy na dodatkowe urządzenia.

Nie zawsze zakup nowego sprzętu jest lepszym rozwiązaniem, o ile znajdziesz sprawdzonego dostawcę używanych sprężarek. W tej kwestii należy pamiętać, aby dokonywać przemyślanych transakcji.

Zakup sprzętu z drugiej ręki nie zawsze oznacza, że jest on gorszej jakości. Czas można trafić na dobrą okazję, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na kolejne, ważne wydatki. Kupując używaną sprężarkę, należy jednak pamiętać, aby kierować się przede wszystkim jej parametrami technicznymi. Sprzęt oddawany często do naprawy przez poprzedniego właściciela może być wadliwy i jego dużo niższa cena może wcale nie przynosić korzyści. Wydatki pojawią się zapewne podczas użytkowania sprężarki.

Materiał partnera