Bezgotówkowa opłata za kurs taksówką

Czy w taksówkach można płacić kartą?

Obecnie płacenie kartą za przejazd taksówką nie jest niczym nowym. Pojazdy są wyposażone w odpowiednie terminale, które pozwalają na realizację płatności bezgotówkowych. Jest to wygodne dla klientów, którzy nie muszą poszukiwać bankomatów, by wypłacić odpowiednią kwotę. W Polsce sytuacja również ulega poprawie, choć jeszcze nie wszystkie firmy przewozowe wyposażyły swoje samochody w takie urządzenia. Sprawdź, czy zapłacisz kartą w taksówce!

Płatność kartą w taksówce

Do niedawna za każdy kurs taksówką pobierana była opłata w formie gotówki. Płatność bezgotówkowa staje się obecnie coraz popularniejsza, nadal jednak nie jest to standard. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, iż rozwój technologii sprawił, że ludzie coraz rzadziej posługują się banknotami i bilonem. Powszechnie stosowane terminale płatnicze w sklepach i lokalach usługowych sprawia, że ludzie często nie posiadają przy sobie gotówki. W takiej sytuacji skorzystanie z usług taksówkarza było niemożliwe, jeśli jego pojazd nie był wyposażony w terminal.

Jak wskazują specjaliści firmy EURO-TAXI, rozliczenia bezgotówkowe w przypadku usług przewozowych są możliwe. Wiele pojazdów jest wyposażonych w urządzenia do płatności zbliżeniowych, w przypadku których zbędne staje się wprowadzanie kodu PIN. Znacznie ułatwia i przyspiesza to transakcję. Transakcje takie są bezpieczniejsze, klienci nie muszą mieć przy sobie gotówki. Jest to optymalne rozwiązanie w przypadku powrotu z imprezy, podróżowania z i na lotnisko, przemieszczania się w celach biznesowych.

Co zrobić, gdy chcemy zapłacić kartą w taksówce?

Informację o możliwości regulowania należności za przejazd w ten sposób można na ogół znaleźć na stronie firmy. Warto wcześniej upewnić się, że przysłany na miejsce pojazd będzie wyposażony w terminal płatniczy. W sytuacji wsiadania do taksówki na specjalnym postoju, należy zapytać o to kierowcy. Zamawianie taksówki przez telefon również powinno opierać się na ustaleniu, że klient chce zapłacić bezgotówkowo.

Warto pamiętać, że w firmach i korporacjach taksówkarskich, w których jest mało pojazdów wyposażonych w terminale płatnicze, czas oczekiwania na usługę może być wydłużony. Rozwiązaniem jest zatem wcześniejsze sprawdzenie, gdzie taka płatność nie będzie problemem.

Nowoczesne czytniki kart płatniczych są wyposażone również w dodatkowe funkcje, takie jak naliczanie napiwku. To kolejne ułatwienie dla klienta, który chce dodatkowo wynagrodzić profesjonalnego i uprzejmego kierowcę. Również w takim przypadku nie ma potrzeby posiadania gotówki.

Materiał partnera