Czy hala stalowa sprawdzi się dla Twojego biznesu?

Świat budownictwa nie wygląda już tak samo, od kiedy hale ze stali stały się powszechnością. Ich zalety są niepodważalne, a funkcjonalność szeroka. Zastanawiasz się, czy konstrukcja stalowa będzie dobra dla twojego biznesu? Sprawdźmy to dokładniej.

Dlaczego warto stawiać hale stalowe?

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, czy budynki o stalowej konstrukcji są dobrym rozwiązaniem dla twojego biznesu, musisz wiedzieć, z czym wiąże się postawienie hali tego typu. To w tym właśnie tkwi sedno twojego problemu.

Szybka i tania budowa

Hale o konstrukcjach stalowych znane są przede wszystkim ze swojej ekonomiczności. Zestawione z tradycyjnym budownictwem, np. murowanym, ich zalety wydają się wyjątkowo kuszące.

Proste budynki oparte na konstrukcji stalowej wznosi się nawet w trzy tygodnie. To bardzo krótki okres czasu w porównaniu do kilku miesięcy budowy hal murowanych. Dla inwestora oznacza to więc tyle, że hala produkcyjna może działać jeszcze w tym samym sezonie, w którym zapadnie decyzja o jej budowie.

Krótki czas budowy przekłada się z kolei na jej mniejszy koszt. W końcu pokrycie trzech tygodni robocizny, a nie kilku miesięcy, to duża różnica.

Unikalne możliwości

Krótki czas budowy konstrukcji stalowych wynika natomiast z jej specyfiki, która oferuje dodatkowe możliwości. Warto przed zapadnięciem decyzji wiedzieć bowiem, że budynki stalowe można stosunkowo łatwo rozbudować, a nawet rozłożyć. To wiąże się natomiast z szeroką funkcjonalnością.

Z czego wynikają te możliwości? Konstrukcje stalowe nie mają za wiele wspólnego z tradycyjnym budownictwem, ponieważ powstają na zasadzie łączenia modułów. Nie są to proste technologie, ale bardzo ułatwiają i przyspieszają proces budowy. Gdyby proces ten do czegoś porównać, byłoby to składanie klocków. Wcześniej stworzone prefabrykaty łączy się ze sobą tak, aby powstała zaprojektowana hala.

Jak się pewnie domyślasz, moduły jest łatwiej przebudować lub rozłożyć niż budynki murowane, w których konstrukcje nie można zazwyczaj ingerować, ponieważ groziłoby to zawaleniem.

Hala produkcyjna nie tylko w produkcji

Ponieważ hale ze stali dają unikalne możliwości, tzw. hale produkcyjne nie są przeznaczona jedynie na produkcję. Tak naprawdę budynki o konstrukcji stalowej znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystywane są m.in. w: rolnictwie, lotnictwie, handlu, logistyce, rozrywce. Dzięki dobremu projektowi i fachowemu wykonawstwu można je zaadaptować w bardzo nieoczywiste sposoby, np. na przestrzeń gastronomiczną. Oznacza to, że hale stalowe sprawdzają się w większości biznesów – wystarczy wykorzystać ich potencjał.