Obrączki ślubne z grawerem

Co wygrawerować na obrączkach ślubnych?

Obrączki ślubne powinny być wyjątkową biżuterią, która różni się od pozostałych egzemplarzy pod względem drobnych detali. Wiele par decyduje się na wzbogacenie podobnych wyrobów grawerem. Taki element sprawia, że biżuteria staje się znacznie bardziej spersonalizowana. Co najczęściej graweruje się na obrączkach ślubnych? Poznaj najlepsze propozycje napisów.

Grawer na obrączce w postaci imion 

Wiele par młodych decyduje się na wygrawerowanie na obrączkach swoich imion. Zazwyczaj występują one obok siebie i są oddzielone spójnikiem, znakiem „&” lub serduszkiem. Można napisać je zarówno wielkimi literami, jak i mieszanymi czy nawet kursywą. Obok imion bardzo często pojawia się także data ślubu.

Na obrączkach ślubnych można umieścić również tylko jedno imię. Wówczas żona nosi biżuterię z imieniem męża, a mąż – żony. W takim przypadku wiele osób także decyduje się na wzbogacenie całości datą.

Uniwersalne sentencje na obrączkach ślubnych 

Istnieje również opcja zrezygnowania z imion i wygrawerowania na obrączkach ślubnych wybranej sentencji. Propozycji podobnych napisów jest naprawdę wiele i zwykle są one dość uniwersalne. Najczęściej pary młode decydują się na takie hasła, jak:

  • na zawsze razem,
  • całym sercem,
  • tylko miłość,
  • kocham Cię,
  • na zawsze Twój/Twoja,
  • póki śmierć nas nie rozłączy,
  • dwie dusze, jedno serce,
  • na zawsze.

Istnieje także opcja podzielenia sentencji na dwie części. Wówczas jedna osoba nosi pierwszy fragment napisu, a druga – drugi. Dopiero po połączeniu obrączek można odczytać całe zdanie. Jeśli nie wiecie, co chcecie wygrawerować na biżuterii ślubnej, warto zapytać specjalistów, np. jubilerów z Pracowni Złotniczej WS Twój Jubiler w Poznaniu.

Nietypowy grawer na obrączki ślubne 

Nieco bardziej szalone pary młode decydują się także na umieszczenie na obrączkach nietypowych napisów. Najczęściej są to hasła z popularnych filmów i bajek, ale zdarza się także, że niektóre osoby wybierają sentencje w języku angielskim. Jeśli łączy Was pasja lub wykonywany zawód, istnieje także opcja umieszczenia na obrączce napisu w alfabecie Braila lub Morse’a. Można również zakodować go w taki sposób, że odczytacie go tylko Wy.

Popularne są także cytaty z piosenek nawiązujących do miłości. Mogą to być zarówno teksty polskie, jak i w innych językach. Niektóre osoby wybierają także słowa utworów, które towarzyszą pierwszemu tańcu. Napis można wymyślić również samodzielnie, nie korzystając z gotowych propozycji czy cytatów. Wówczas będziecie mieć pewność, że jest on w pełni wyjątkowy i tylko Wasz.

Materiał partnera