Towar na palecie

Co to znaczy, że palety są fumigowane?

Fumigacja zwana także standardem ISPM 12 oraz IPPC to sposób obróbki opakowań drewnianych i drewna. Pozwala zlikwidować wszystkie organizmy, jakie mogą zaszkodzić ekosystemowi w krajach, do jakich trafiają opakowania drewniane. Zgodnie ze standardem, większość opakowań znajdujących się w ruchu międzynarodowym, które powstają z drewna, muszą być poddawane tej obróbce. Na czym polega proces fumigacji palet?

Czym się wyróżniają palety fumigowane?

Jedną z najważniejszych zalet fumigacji palet, czyli obróbki cieplnej, jest to, że w taki sposób usuwa się całkowicie bakterie, jakie mogą być szkodliwe dla roślin i ekosystemów. W standardowych paletach szkodliwe choroby i jaja owadów mogą pozostawać w drewnianej palecie i rozprzestrzeniać się, infekując pozostałe palety. W przypadku palet poddawanych obróbce cieplnej drewno jest podgrzewane, aby usunąć wszystkie szkodniki. Palety fumigowane opatrzone certyfikatem IPPC można również bardzo łatwo poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać. Palety są przyjazne dla środowiska, ponieważ zapobiegają rozprzestrzenianiu się inwazyjnych gatunków. Każdy renomowany producent palet drewnianych oferuje produkty fumigowane.

Jakie zalety mają palety fumigowane?

Palety posiadające certyfikat ISPM15 są przystosowane do handlu międzynarodowego, ponieważ zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Są także znacznie trwalsze i lżejsze oraz przyjaźniejsze dla środowiska, niż tradycyjne drewniane palety. Do wysyłek międzynarodowych poza UE trzeba wybrać palety z IPPC. Certyfikat stanowi ważną część dokumentacji wysyłkowej, bez której towar nie zostanie wpuszczony na teren danego kraju. Dlatego producent specjalistycznych palet drewnianych KOR-PAL z Trzebiatowa cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów.

Na czym polega proces fumigacji palet?

Fumigacja palet odnosi się do sposobu obróbki opakowań drewna i opakowań drewnianych. Może polegać na mechanicznej obróbce drewna, która usuwa pozostałości kory drzewnej. Palety oznaczone symbolem MB to natomiast gwarancja, że w stosunku do opakowania z drewna zastosowano odkażenie przez gazowanie bromkiem metylu. Wyróżnia się także fumigację poprzez suszenie w wysokiej temperaturze przez konkretny czas. Każdy ze sposobów fumigacji palet w transporcie odgrywa ogromną rolę, ponieważ gwarantuje bezpieczeństwo przez rozprzestrzeniania się szkodników. Warto wybierać renomowanych producentów palet, którzy dbają o to, aby proces fumigacji przebiegał z należytą jakością.

Materiał partnera