dezynfekcja

Co oznacza skrót DDD?

Usługa DDD to najprościej mówiąc zwalczanie insektów i gryzoni. Zabiegi dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji to podstawowe metody, po jakie sięgają firmy zajmujące się tępieniem szkodników. Na czym dokładnie polega każda z wymienionych usług? Dlaczego warto korzystać z ofert firm działających w branży DDD?

Dezynfekcja

Zabieg dezynfekcji polega na zwalczaniu mikroorganizmów, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie oraz wywoływać rozmaite alergie. Jest to odkażanie chemiczne lub fizyczne eliminujące bakterie w formie wegetatywnej, a także pleśń i wirusy. W metodzie chemicznej stosowane są specjalne dezynfekanty, a w fizycznej zabieg wykonuje się z użyciem wysokiej temperatury. Jest to standardowa procedura dla placówek o podwyższonym reżimie sanitarnym, a więc dla lokali działających w branży gastronomicznej, a także dla szpitali, przychodni i klinik.

Uzupełnieniem dezynfekcji jest zabieg dezodoryzacji, który umożliwia pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Dezodoryzacja polega na rozpyleniu metodą zamgławiania pochłaniaczy i neutralizatorów zapachów.

Dezynsekcja

Zabiegi zwalczające owady to inaczej dezynsekcja, która polega na oprysku i zamgławianiu. D.D.D. Insekt-Dom eliminuje pluskwy, karaluchy, pchły, muchy, mrówki i komary z użyciem specjalnych agregatów, które umożliwiają rozprowadzenie czynnika aktywnego nawet w najmniejszych szczelinach i zakamarkach będących najczęstszymi siedliskami insektów. Skuteczność zabiegu zależy od jego dokładności, dlatego ważne jest, aby wszystkie osobniki zostały usunięte. Obiekt objęty zabiegiem dezynsekcji jest zabezpieczany przed ryzykiem kolejnej inwazji.

Deratyzacja

Walka ze szczurami, myszami i gryzoniami na własną rękę bywa dość skomplikowana. Z tego względu lepiej jest skorzystać z usług fachowców, którzy deratyzacje przeprowadzają z użyciem ekologicznych preparatów gryzoniobójczych, które nie są szkodliwe dla człowieka. Kompleksowe usługi deratyzacji polegają także na monitorowaniu zagrożeń ze strony szkodników. Tworzone są zabezpieczenia, które uniemożliwiają ich przedostawanie się do pomieszczeń i budynków.

Profesjonalne usługi DDD

Usuwanie insektów, bakterii i gryzoni samodzielnie często kończy się klęską i niepowodzeniem. Chwilowo usunięte szkodniki szybko wracają, często ze zdwojoną siłą. Dzieje się tak dlatego, że samodzielna deratyzacja lub dezynsekcja jest niedokładna. Nie mamy narzędzi ani wiedzy, żeby dotrzeć do siedlisk i gniazd szkodników. Tylko dokładne i profesjonalne usługi DDD pozwalają na trwałe pozbycie się problemu.

Materiał partnera