pogotowie kanalizacyjne uslugi

Co możemy znaleźć w ofercie usług fachowego pogotowia kanalizacyjnego?

Instalacja wodno-kanalizacyjna odpowiada za sprawne funkcjonowanie budynku i znajdujących się w nim urządzeń. Gdy dochodzi do awarii, należy niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem kanalizacyjnym. Ważne jest, aby nie odkładać szukania fachowego pogotowia na później, ponieważ tylko szybka naprawa awarii może zapobiec jej poważnym skutkom. Aby znaleźć profesjonalne pogotowie kanalizacyjne, należy przyjrzeć się bliżej ofercie, jaką dysponuje.Co cechuje fachowe pogotowie kanalizacyjne?


Fachowe pogotowie kanalizacyjne powinno dysponować nowoczesnymi, specjalistycznymi pojazdami i sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi można precyzyjniej zlokalizować źródło awarii i precyzyjniej je usunąć. Natomiast wyspecjalizowana i doświadczona kadra zadba o to, by kompleksowo zająć się problemem i rzetelnie go rozwiązać. Powinno ją cechować profesjonalne podejście do klienta tak, aby czuł się on zaopiekowany bez względu na to, czy zgłoszenie dotyczy klienta indywidualnego, spółdzielni mieszkaniowej, fabryki czy choćby supermarketu. Jej zadaniem jest, aby uzyskać wszelkie niezbędne informacje, jeżeli klient wcześniej sam ich nie podał, a także zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia danej awarii w przyszłości.

Ponieważ czas reakcji na awarię ma kluczowe znaczenie, w pierwszej kolejności należy znaleźć pogotowie, które swoim działaniem obejmuje naszą lokalizację. Jeżeli jest taka możliwość, warto poszukać pogotowia świadczącego swoje usługi całodobowo. Dzięki temu prawdopodobieństwo, że otrzymamy sprawną i szybką pomoc, jest większe.Co powinno oferować fachowe pogotowie kanalizacyjne?


W ofercie profesjonalnego pogotowia kanalizacyjnego powinny znaleźć się następujące usługi:

  • udrażnianie zapchanych toalet, umywalek, brodzików – czasami wydaje się, że przyczyna niedrożności jest błaha i możemy uporać się z nią sami. Jeżeli przyczyną zatoru jest spory przedmiot bądź coś tłustego, nie będzie to proste, a w dodatku może sprawić, że woda zacznie wypływać na zewnątrz.
  • czyszczenie studni i wpustów burzowych – jest ono nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Z uwagi na brak tlenu i ulatniający się gaz, awarię mogą usunąć tylko doświadczeni specjaliści.
  • naprawa cieknącego kranu lub rury – przy odrobinie nieuwagi, nawet niedokładnym zakręceniem dopływu wody, możemy zalać cały obiekt lub mieszkanie. Osoby dotknięte tego rodzaju awarią często odwlekają jej usunięcie na później, tymczasem taka nieszczelność może prowadzić do utraty nawet do 10 l wody w ciągu doby.
  • sprawdzenie kamerą TV przyczyny niedrożności i jej usunięcie – dzięki specjalistycznym kamerom pogotowie kanalizacyjne jest w stanie precyzyjnie zlokalizować źródło awarii, ocenić stan kanalizacji pod względem uszkodzeń i nieprawidłowości, a następnie profesjonalnie usunąć usterkę.
  • udrażnianie przyłączy i kolektorów kanalizacji pojazdem WUKO – to specjalistyczny pojazd wyposażony w pompę, która tłoczy wodę pod dużym ciśnieniem. Ten proces nazywa się metodą ciśnieniową bądź hydrodynamiczną i jest obecnie najskuteczniejszą metodą udrożniania rur. Ponadto nie wymaga ona użycia toksycznych środków chemicznych, więc jest w pełni bezinwazyjna i obojętna dla środowiska.


Czy wzywanie pogotowia kanalizacyjnego jest konieczne?Choć internet pełen jest filmów instruktażowych i tutoriali, jak samemu krok po kroku uporać się z awarią, warto mimo wszystko zdecydować się na pomoc fachowego pogotowia kanalizacyjnego. Sami nie jesteśmy w stanie ustalić dokładnej przyczyny awarii i ocenić, jakie działania powinny być podjęte, aby ją usunąć. Często sięgamy także po ogólnodostępne środki chemiczne, które nie tylko są toksyczne, ale i mogą spowodować jeszcze większy zator w przypadku, gdy się nie rozpuszczą. Aby nie narażać się na pogorszenie sytuacji i utratę dodatkowych nerwów i kosztów, warto skierować się po pomoc do takich przedsiębiorstw jak AS-EKO w Łodzi, Warszawie i okolicach. Profesjonalne pogotowie rzetelnie rozprawi się z awarią, ale również zajmie się profilaktyką – dokona przeglądu bądź kompleksowego serwisu, aby zapobiec powstawaniu usterek w przyszłości.

Materiał partnera