Cienki portfel na dokumenty – postaw na kompaktowe etui!

Męskie portfele puchną z roku na rok – nic dziwnego, codzienne funkcjonowanie wymaga od nas dziesiątek kart, dokumentów i papierów, które zawsze muszą być pod ręką. Z reguły mężczyźni decydują się niestety zamienić skórzany portfel w „męską torebkę” noszoną w kieszeni – znajdziemy tam czasem prawdziwe skarby, łącznie ze scyzorykiem, otwieraczem do piwa, biletami na metro z wakacji sprzed dekady i wiele innych. Wraz z nadchodzącym latem warto pomyśleć o porządkach w męskich kieszeniach – przerzucenie najważniejszej zawartości do portfela na dokumenty to najlepsza z dostępnych opcji.

Etui na dokumenty – lifting kieszeni, który wyjdzie Ci na dobre!

Najlepszym sposobem na to, by wyszczuplić nieco swoje kieszenie, jest rozłożenie zawartości starego portfela na dwie grupy. Pierwszą z nich nazwijmy roboczo – niezbędnikiem. Otóż, ów niezbędnik to rzeczy, z których korzystamy codziennie, lub co najmniej raz w tygodniu. Z reguły są to: dokument tożsamości, prawo jazdy, karta płatnicza, legitymacja studencka, karta z zakładu pracy i jeszcze kilka innych. Te rzeczy musimy mieć przy sobie zawsze i to właśnie je wraz z banknotami, możemy zapakować do skórzanego etui na dokumenty.

img4.jpg

Ten niewielki przedstawiciel skórzanej galanterii dla panów jest świetnym dodatkiem – nie odznacza się w kieszeni, jest poręczny i lekki, a jego grubość pozwala na płatność zbliżeniową bez potrzeby wyciągania karty z portfela. Etui na dokumenty zmieści się do każdej kieszeni, może ją też współdzielić z telefonem komórkowym czy kluczami. Zalety tak niewielkich gabarytów doceni się szczególnie latem, gdy lekka odzież pozbawiona wielu kieszeni nie pozwala wygodnie nosić wypchanego portfela.

portfel.jpg
portfel-szary.jpg

Fot. Portfel na karty od Gentle Man (Gentle-Man.pl)

Co z pozostałą zawartością portfela? To proste, rzeczy które nie zmieściły się do okładki na dokumenty, powinniśmy pogrupować i pochować do pozostałych miejsc: karty paliwowe oraz karty na punkty ze stacji paliw do schowka samochodowego, wraz z paragonami i fakturami. Karty promocyjne, karnety i wizytówki mogą powędrować do męskiej torby listonoszki lub aktówki, które większość panów nosi ze sobą każdego dnia do pracy czy na uczelnię. Spytacie, co z pieniędzmi? Banknoty możemy schować wraz z niezbędnikiem w skórzanym etui na dokumenty, drobne natomiast warto odkładać w osobnym portfelu, np. w bilonówce, a latem w saszetce u pasa lub w specjalnym schowku samochodowym.

Ile kosztuje etui na dokumenty?

Wybierając się na wiosenno-letnie zakupy, warto uwzględnić w budżecie sumkę na portfel na dokumenty, gwarantujemy, że szybko docenicie jego zalety, zwłaszcza podczas urlopu. Etui ze skóry licowanej, posiadające tłoczone logo oraz elegancki, ręczny szew, to koszt około 80 – 100 zł. Jest to jednak inwestycja na lata, gdyż jakościowe wyroby ze skóry są trwałe i odporne na zniszczenie. Wersje budżetowe można znaleźć na rynku już za około 30-40 zł, co odpowiada cenie średniej klasy portfela z tworzywa lub tkaniny. My polecamy wyroby skórzane, ze względu na ich uniwersalny, ponadczasowy styl i świetne komponowanie się z pozostałymi elementami męskiej garderoby, takimi jak skórzane buty, paski do spodni czy torby na ramię.

portfel3.jpg
Materiał partnera