Ekspozycja biżuterii

Ciekawy sposób prezentacji produktów o małych gabarytach. Ekspozytor obrotowy

Ciekawy sposób prezentacji produktów to świetna metoda na przykucie uwagi klientów i zwiększenie prawdopodobieństwa sprzedaży. Nawet najlepszy produkt potrzebuje przemyślanej ekspozycji, żeby potencjalny klient go zauważył i miał szansę dostrzec jego zalety. Jednym z lepszych sposobów prezentacji produktów o małych gabarytach jest ekspozytor obrotowy. Dlaczego warto i kiedy z niego korzystać?

Co to jest ekspozytor obrotowy i jak działa?

Ekspozytory obrotowe służą do eksponowania niewielkich produktów o wadze do 5 kg. Mają prostą konstrukcję. Zwykle jest to taca wykonana ze szkła (może być czarne, białe, lustrzane lub barwione na inny kolor) oparta na okrągłej podstawie o mniejszej średnicy. W podstawie ukryty jest mechanizm obrotowy zasilany prądem. Ekspozytor obrotowy znajduje szereg zastosowań. Wykorzystuje się go:

  • do prezentacji niewielkich produktów (biżuterii, telefonów komórkowych, produktów spożywczych, obuwia itp.),
  • do fotografii 360°,
  • do nagrywania filmów produktowych.

Elektryczne ekspozytory obrotowe sprawdzają się zarówno na wystawach sklepowych, jak i w muzeach, galeriach sztuki, na pokazach czy wystawach. Zajmują niewiele miejsca, a umożliwiają prezentację produktu z każdej strony.

Dodatkowe funkcje ekspozytorów obrotowych

W podstawowej wersji ekspozytor obrotowy ma jedną prędkość obrotu, ale dostępne są też taki, w których prędkość można zmieniać. To szczególnie przydatne, kiedy zamierza się wykorzystywać ekspozytor do prezentacji różnego rodzaju produktów.

Kolejną dodatkową, ale bardzo przydatną funkcją ekspozytorów jest wmontowany czujnik ruchu. Dzięki niemu obrót zaczyna się dopiero w momencie kiedy, w pobliżu ekspozycji znajdzie się jakiś klient. Funkcja ta pomaga ekonomicznie wykorzystywać prąd. Urządzenie pobiera go dopiero  wtedy, kiedy rzeczywiście jest to potrzebne.

Różne rodzaje ekspozytorów obrotowych można zamówić w sklepie internetowym Magnetina. We wszystkich sprzedawanych tam modelach taca jest ułożyskowana i podparta na brzegach, co zapobiega przechylaniu jej, kiedy produkt nie jest ustawiony centralnie.

Ekspozytor obrotowy doskonale sprawdza się do prezentowania produktów luksusowych. Odpowiednie oświetlenie w połączeniu z ruchem obrotowym skupia uwagę na produkcie i podkreśla jego ekskluzywny charakter. Pomaga wyróżnić go na tle innych, mniej eksponowanych artykułów. Jest też niezastąpiony w promowaniu nowych produktów. Prezentowanie ich na ekspozytorze obrotowym sprawia, że nie sposób ich nie zauważyć, a przecież o to właśnie chodzi każdemu sprzedawcy.

Materiał partnera