Chwytaki

Chwytaki i zawiesia w zastosowaniach przemysłowych

Chwytaki i zawiesia sugerują swoimi nazwami, do czego są wykorzystywane. Urządzenia te przydają się wszędzie tam, gdzie ręczne uchwycenie ciężkiego przedmiotu lub jego zawieszenie jest praktycznie niemożliwe. Stosuje się je głównie w przemyśle, gdzie często trzeba na masową skalę przenosić takie właśnie rzeczy, których siła ludzkich mięśni nie jest w stanie udźwignąć. Dowiedz się więcej na ich temat.

Do czego przydają się chwytaki i zawiesia?

Chwytaki i zawiesia (te drugie są rodzajem chwytaków) są przede wszystkim stosowane w przemyśle do chwytania rur, szyb, blach, płyt, butelek, beczek, worków, kartonów, kół czy pojemników. Samo to wyliczenie pokazuje, że zastosowanie tego typu maszyn jest bardzo szerokie, a przede wszystkim – chwytaki pomagają w unoszeniu przedmiotów, które każdy widział i miał z nimi do czynienia.

Zaletą tych urządzeń jest to, że obracają ładunek i go podnoszą, czego człowiek nie byłby w stanie zrobić, a nawet gdyby mógł, to bardzo szybko straciłby siły. Dzięki zawiesiom i chwytakom praca, która wiąże się z koniecznością przenoszenia ciężkich ładunków, staje się o wiele bezpieczniejsza, szybsza i bardziej efektywna. Bezpieczeństwo dotyczy tu zarówno pracowników, jak i transportowanego towaru – pracownik nie poniesie uszczerbku na zdrowiu, a przenoszony ciężar nie ulegnie żadnemu uszkodzeniu, gdyż człowiek musi jedynie obsługiwać maszynę i nie nadwyręża swoich mięśni, narażając zdrowie.

Mocowanie i odmocowanie ładunku nie są skomplikowane, dlatego sama praca staje się dużo szybsza. Oprócz tego jedna osoba może przenieść dzięki chwytakowi lub zawiesiu nawet jednotonową blachę. Same maszyny tego rodzaju mogą podnieść nawet do pięciu ton, co obrazuje, jak są pomocne przy przenoszeniu naprawdę ciężkich rzeczy. Zakład produkcyjny dzięki takim zaawansowanym urządzeniom znacząco zwiększa możliwości przerobowe.

Gdzie kupić chwytaki i zawiesia?

Ekspert z firmy ID LIFTING wylicza zalety i korzyści płynące z zakupu zawiesia lub chwytaka do swojego zakładu. Najlepsze urządzenia tego typu przydadzą się do wykonywania bardzo wielu prac. Szyby, kartony, rolki, butelki, blachy, worki, a nawet koła i rury – to wszystko może zostać przeniesione za pomocą jednego nowoczesnego urządzenia, które razem z suwnicą, żurawiem lub wciągarką zapewni łatwy i szybki załadunek towaru. Dzięki temu sprzętowi praca będzie mogła być wykonywana szybko i sprawnie, co jest szczególnie istotne w przypadku większych zakładów przemysłowych. Ponadto chwytaki i zawiesia nie niosą za sobą dużych kosztów eksploatacji.

Materiał partnera