fotel kosmetyczny

Charakterystyka nowoczesnych foteli kosmetycznych (na konkretnym przykładzie)

We współczesnym świecie urody ważne są detale, nie są istotne wyłącznie rezultaty samej pracy specjalistów, uwaga klientów zwracana jest na szczegóły. Duże znaczenie ma wygląd danego salonu oraz funkcjonalność stosowanych w nim rozwiązań, w tym sprzętu. Aktualnie klienci pragną zasiadać w nowoczesnych fotelach kosmetycznych – czyli takich, które są maksymalnie wygodne i sprzyjają beztroskiemu relaksowi.

Dobre fotele kosmetyczne

Każda osoba, która chce dobrze wyposażyć salon kosmetyczny, musi pamiętać o tym, że w każdym biznesie kluczem do sukcesu jest dbałość o klienta. Zadowolenie to przekłada się na częstsze wizyty, czego rezultatem są większe zyski dla firmy i powolne zyskiwanie renomy. Zawsze więc podczas wyboru odpowiedniego sprzętu czy wyposażenia wnętrza należy się kierować spodziewanymi potrzebami klienta. Podobnie jest w przypadku fotela kosmetycznego, niezwykle istotnego elementu w salonach urody – uważa ekspert z firmy KAZARO.

Należy pamiętać, że dobry mebel nie jest równoznaczny z tanim meblem. Nowoczesne fotele kosmetyczne kosztują zazwyczaj od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Prawdopodobnie im są one droższe, tym są jednocześnie bardziej praktyczne i mają szereg rozmaitych funkcji dodatkowych. Warto więc inwestować w tego typu meble, w miarę możliwości wybierać te fotele kosmetyczne, które są maksymalnie wyposażone. Klientowi musi być wygodnie podczas wizyty w salonie kosmetycznym, jeśli nie będzie, to bardzo możliwe, że już do niego nie wróci.

Nie można jednak zapominać o komforcie pracy samych specjalistów pracujących w salonach urody. Także im musi być maksymalnie wygodnie podczas przeprowadzania danego zabiegu. A zatem nowoczesny fotel kosmetyczny musi być wygodny zarówno dla klienta, jak i dla kosmetyczki. Mając na uwadze specjalistów, dobrze też wspomnieć o tym, żeby siedzisko mogło być regulowane, tak, by kosmetyczka mogła dopasować jego wysokość i ułożenie do własnych preferencji. Wówczas jej praca będzie znacznie ułatwiona. Ważna jest też jakość danego mebla, która oceniana być  powinna przede wszystkim pod względem wytrzymałości fotela.

Fotel kosmetyczny NIKO jako przykład nowoczesnego mebla

Przykładem wysokojakościowego, nowoczesnego fotela kosmetycznego jest fotel kosmetyczny NIKO obrotowy. Produkt ten występuje w różnych wersjach, ale najlepiej wybrać ten, w którym jest opcja podgrzewania siedziska. Dużą zaletą tego fotela jest to, że może być używany zarówno podczas wykonywania zabiegów na twarz, jak i na całe ciało klienta.

Poza tym fotel kosmetyczny NIKO może się obracać, aż o 150 stopni. Między innymi z tego powodu jest on dla kosmetyczek bardzo praktyczny. Poza tym mebel ten wyposażony jest w cztery rodzaje regulacji. Możliwe jest dopasowywanie wysokości fotela, położenia oparcia oraz podnóżka, a także regulowanie kołyski fotela. Wszystkie te czynności wykonać można za pomocą specjalnych przycisków znajdujących się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie podstawy. Przydatne są też guziki ulokowane między innymi na tyle oparcia. Warto jednak przemyśleć zakup pilota, za pomocą którego możliwe jest wygodne sterowanie wszystkimi funkcjami fotela.

Fotel NIKO wykonany został z wysokiej jakości, przyjemnej w dotyku skóry ekologicznej, co jest niewątpliwą zaletą zarówno dla klientów z niego korzystających, jak i dla samych pracowników salonu kosmetycznego, którzy bez problemu mogą wyczyścić zabrudzony mebel. Podgrzewanie siedzeń jest specjalnym udogodnieniem, które nie występuje w każdym fotelu kosmetycznym. Warto wybrać taki produkt, który jest wyposażony w tę funkcję, dzięki niej klient poczuje się naprawdę wyjątkowo podczas wizyty w salonie urody.

Materiał partnera