Dobra sala konferencyjna

Cechy dobrej sali konferencyjnej

Sala konferencyjna to miejsce, w którym odbywają się liczne spotkania firmowe, niekiedy o bardzo dużej randze. Takie pomieszczenie powinno być wyposażone w odpowiedni sposób, zarówno, jeśli chodzi o meble, jak i sprzęty niezbędne do pokazania np. prezentacji multimedialnych i innych przygotowanych plików. Jakie są cechy dobrej sali konferencyjnej i gdzie można znaleźć takie przestrzenie?

Odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej

Sala konferencyjna powinna składać się z kilku elementów pozwalających na komfortowe prowadzenie rozmów i przedstawianie prezentacji. Najważniejszym elementem takiego pomieszczenia jest duży stół lub pojedyncze meble pozwalające na dostawienie dowolnej liczby wygodnych krzeseł. Skład uczestników konferencji zmienia się w zależności od okoliczności, dlatego funkcjonalna sala powinna umożliwiać szybkie zmodyfikowanie wyposażenia.

Ważne jest także odpowiednie nagłośnienie, dostęp do szybkiego internetu oraz wszelkiego rodzaju pomoce tj. rzutniki i tablice pozwalające na wyświetlenie prezentacji. Dobrym pomysłem jest postawienie na tradycyjną przestrzeń do pisania i rysowania z użyciem markera. W tym celu najlepiej sprawdzają się mobilne, białe tablice, które umożliwiają swobodne ścieranie zapisków i ponowne wykorzystanie powierzchni dowolną liczbę razy.

Dobra sala konferencyjna powinna składać się z części typowo biznesowej i strefy facility, w której znajduje się niewielki bufet z drobnymi przekąskami i napojami. Zdarza się również, że taka przestrzeń znajduje się w innym pomieszczeniu położonym blisko głównego miejsca spotkania. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku oficjalnych konferencji, lecz także imprez integracyjnych i bankietów firmowych organizowanych poza siedzibą przedsiębiorstwa.

W obiektach, w których znajduje się kilka sal szkoleniowych, ważna jest również odpowiednia izolacja akustyczna pomieszczenia. Zdarza się bowiem, że w takich miejscach liczne spotkania są realizowane jednocześnie, a ewentualne przenikanie odgłosów do innych sal mogłoby zaburzać ich przebieg.

Gdzie znaleźć dobrą salę konferencyjną?

Wiele firm decyduje się na stworzenie sali konferencyjnych bezpośrednio w swoim budynku, ale często nie jest to możliwe. Wówczas konieczne jest skorzystanie z przestrzeni udostępnianych przez inne obiekty. Często są to stadiony, takie jak Stadion Miejski w Białymstoku, gdzie oprócz infrastruktury sportowej znaleźć można sale konferencyjne dostosowane do potrzeb dowolnych przedsiębiorstw.

Takie obiekty zazwyczaj cechują się dużą powierzchnią, co pozwala na zorganizowanie spotkań, w których bierze udział nawet kilkaset osób. W podobnych budynkach znajduje się co najmniej kilka sal szkoleniowych o różnym standardzie, dzięki czemu z łatwością można dopasować ich wyposażenie do własnych potrzeb.

Materiał partnera