Dobra kancelaria adwokacka: jaka powinna być

Cechy dobrej kancelarii adwokackiej

Wybór kancelarii adwokackiej to zadanie z kategorii niełatwych. Dobry adwokat to osoba, która posiada szeroką wiedzę teoretyczną z różnych dziedzin prawa oraz odpowiednie umiejętności praktyczne, poparte wieloletnim doświadczeniem pracy w zawodzie. Na co warto zwrócić uwagę, szukając pomocy adwokackiej? Którzy specjaliści są godni zaufania?

Adwokat znaczy specjalista

Poszukując kancelarii adwokackiej, należy zwrócić uwagę na jej specjalizacje. Ilu klientów, tyle przyczyn wizyty u adwokata. Sprawy, z którymi zgłaszają się zainteresowani, dotyczą przeróżnych kwestii, m.in. z zakresu prawa karnego, cywilnego czy rodzinnego (np. rozwody, separacje). Sporo osób wysuwa też roszczenia o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Dobra kancelaria jest w stanie przyjąć klienta, udzielić mu porady i pomocy prawnej – wesprzeć w interpretacji przepisów, poprowadzić sprawę i reprezentować jego interesy przed sądem. W wielu przypadkach to właśnie jakość obsługi adwokackiej zaważa na ostatecznym rozstrzygnięciu. Z tego względu należy się upewnić, że wybrana kancelaria dysponuje wiedzą i doświadczeniem w danej dziedzinie prawa. Specjalizacje większości adwokatów można sprawdzić w internecie. Przykładem służy strona kancelarii adwokackiej Piotra Wojtaszaka, świadczącej pomoc prawną na rzecz osób fizycznych, przedsiębiorców oraz osób prawnych.

Zaufanie to podstawa

W ręce adwokata powierza się niekiedy najważniejsze życiowe sprawy. Bardzo ważne, aby była to osoba uczciwa, zaangażowana i godna zaufania. W jaki sposób da się to sprawdzić? Sporo o danej kancelarii adwokackiej można dowiedzieć się na podstawie opinii, wystawionych przez przeszłych klientów (ponownie, pomocny okaże się internet). Niektórzy renomowani znawcy prawa są też aktywni medialnie, biorąc udział w głośnych sprawach i dyskusjach na tematy związane z ich działalnością. Oczywiście to wciąż nie wystarczy. Kluczowe jest spotkanie z przedstawicielem kancelarii na żywo. Pierwsze wrażenie, choć niekiedy bywa mylące, powie wiele o adwokacie – jego zachowaniu i stosunku do sprawy. Dopiero na tej podstawie da się ocenić, czy jest to osoba z którą warto nawiązać współpracę.

Doradztwo w każdej sytuacji

Dzięki pomocy kancelarii adwokackiej, przeciętny obywatel może łatwo odnaleźć się w meandrach prawa. Najlepsi adwokaci pozostają w stałym kontakcie ze swoimi klientami i informują ich o przebiegu sprawy, krok po kroku. Pomagają, doradzają i objaśniają często skomplikowany język prawniczy. Świadomy klient, korzystający z obsługi adwokackiej w profesjonalnej kancelarii, jest w stanie lepiej zorientować się w sytuacji oraz podejmować bardziej świadome decyzje. Często przekłada się to na późniejsze rozstrzygnięcia sądowe oraz poczucie satysfakcji klienta, kiedy to dana sprawa potoczyła się dokładnie po jego myśli.

Materiał partnera