Cechy dobrej hurtowni węgla

Cechą dobrej hurtowni węgla i surowców opałowych jest możliwość wyboru opału z szerokiego asortymentu polskich i zagranicznych paliw stałych oferowanych do sprzedaży. Oczywiście musi to być opał wysokiej jakości, który zapewni dobrą wydajność energetyczną, dodatkowo w niezbyt wygórowanej cenie. Dlatego przy wyborze rodzaju paliwa do swego domu czy firmy warto przeanalizować oferty sprzedaży dostępne na rynku.

Hurtowa sprzedaż węgla

Węgiel jest nie tylko ciągle  powszechnie używanym, ale także tanim i popularnym surowcem grzewczym. Sprzedażą węgla zajmują się wyspecjalizowane hurtownie i biura handlowe. W centralnej Polsce do takich hurtowni należy Multiwęgiel, który ma biuro handlowe w Łodzi.

Hurtownie zajmujące się sprzedażą surowców opałowych oferują głównie węgiel kamienny i węgiel brunatny. Z nich produkowany jest coraz bardziej popularny ekogroszek i wysokogatunkowy miał węglowy. W dobrych hurtowniach sprzedaje się węgiel we wszystkich sortymentach od węgla grubego, przez średni, miał, aż po wspomniany ekogroszek zarówno workowany, jak i luzem.

Oprócz węgla z wielu polskich kopalń znaleźć można coraz więcej firm oferujących węgiel z Czech, Ukrainy, Rosji, Australii, USA, Kazachstanu, a nawet węgiel z Kolumbii.

Węgiel z tego ostatniego kraju jest wykorzystywany m.in. do produkcji ekogroszku. Spełnia on wszystkie wymogi produkcyjne w zakresie wysokiej kaloryczności, niskiej zawartości siarki i popiołu oraz niskiej spiekalności. Do jego produkcji używa się także węgla z Czech, który jest wysokiej jakości i oferowany w niższej cenie niż polski.

Atrakcyjne ceny hurtowe ekogroszku i jego bardzo duża wydajność  zapewniają niskie koszty produkcji energii cieplnej.  Dodatkowo obniża on emisję gazów cieplarnianych w procesie spalania, co przyczynia się do ochrony środowiska.

Hurtownie handlujące surowcami opałowymi oferują także wysokogatunkowy miał węglowy. Jest on chętnie stosowany jako surowiec opałowy do kotłów centralnego ogrzewania.

Wybór hurtowni węgla

Przy wyborze hurtowni warto sprawdzić i postawić na takie, które posiadają własny transport i oferują dodatkowo dowóz surowców opałowych w dowolne miejsce w Polsce. Oczywiście warto wybrać najbliższe działające lokalnie biura handlowe. Wiele z nich doskonale zna specyfikę rynku węglowego, ponieważ zajmują się sprzedażą hurtową węgla od lat. Mają atrakcyjne ceny dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Takie hurtownie węgla  zapewnią też profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo.

Materiał partnera