Cechy dobrego producenta okien

Każdy obiekt mieszkalny czy użytkowy musi posiadać okna, które zapewnią dostęp do światła słonecznego i umożliwią wentylację pomieszczeń. Od ich parametrów zależy m.in. bilans energetyczny budynku. Nie ulega więc wątpliwości, że są one niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym. Branża okienna w Polsce jest bardzo zróżnicowana, wielu producentów zapewnia różnorodne rozwiązania materiałowi i technologiczne. Jak wybrać najlepszą ofertę?

Doświadczenie na rynku

Naturalne jest, że ufamy firmom, które na rynku działają od dłuższego czasu. Nie inaczej jest w przypadku branży okiennej – najlepszym wyborem będą produkty pochodzące od marek istniejących na rynku od dłuższego czasu, takich jak firma Variant, działająca od 1996 roku. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ rynek bardzo skutecznie weryfikuje jakość produktów, a także profesjonalizm danego producenta. Firmy, które nie są w stanie nadążyć za standardami narzucanymi przed klientów i konkurencję, bardzo szybko wypadają z obiegu. Pozostałe, wytwarzające produkty wysokiej jakości i dbające o swoich odbiorców, pozostają na rynku dłużej, budują solidną markę. A zatem ta z pozoru nieistotna kwestia, jaką jest wiek firmy, może powiedzieć nam niezwykle dużo na temat jakości jej produktów oraz podejścia do klienta.

Park maszynowy i pracownicy

Dzisiejsza produkcja okien opiera się na bardzo zaawansowanej technologii maszynowej – wszystko po to, aby sprostać wyśrubowanym normom oraz oczekiwaniom klientów. Dobrego producenta okien łatwo poznać po tym, że jego park maszynowy obejmuje nowoczesne i wysokiej jakości urządzenia, których praca jest w dużym stopniu zautomatyzowana. W ten sposób eliminuje się ryzyko niedoróbek wynikających z ludzkich błędów. Niemniej wykwalifikowana kadra pracownicza, odpowiedzialna za kontrolowanie pracy urządzeń, również jest istotnym wyznacznikiem jakości ostatecznego produktu.

Tryb produkcji

Produkcja okien może odbywać się na dwa sposoby: seryjnie oraz na indywidualne zamówienie. Pierwsza z metod jest tańsza, bowiem według jednego projektu można wykonać całą serię identycznych produktów o jednakowych standardach. Jeśli jednak zależy nam na tym, by okna jak najlepiej odpowiadały naszym wymogom, powinniśmy postawić na produkcję indywidualną. Właśnie na takiej metodzie pracy skupiają się wysokiej klasy producenci okien – decydując się na ich usługi możemy mieć pewność, że wykonane okna będą najwyższej jakości.

Przekrój oferty

Teoretycznie im większa, bardziej rozbudowana oferta, tym lepiej. W praktyce jednak im większy wybór produktów oraz technologii, tym większe mamy problemy z wybraniem rozwiązania odpowiedniego dla nas. Tym większa również szansa, że dany producent nie będzie w stanie zapewnić równie wysokiego poziomu usług w każdej dziedzinie. Dlatego warto stawiać na producentów specjalizujących się w jednej z nich – przykładem jest ponownie firma Variant, która w swojej ofercie ma stolarkę z PCV. Postawienie na jedną branże pozwala osiągnąć mistrzowski poziom usług.

Materiał partnera