deweloper

Cechy dobrego dewelopera

Decydując się na zakup na rynku pierwotnym mieszkania lub domu na osiedlu domków, musimy skorzystać z usług dewelopera. Niestety słyszy się o oszustwach, bankructwach deweloperów podczas zaczętej budowy oraz innych problem związanych ze współpracą z nimi. Dlatego też tak ważne jest, aby przed podpisaniem umowy sprawdzić dokładnie dewelopera. Poznać go można po kilku cechach.

Wiarygodność finansowa oraz uczciwość dewelopera

Bardzo ważną kwestią podczas wyboru dobrego dewelopera jest sprawdzenie jego wiarygodności finansowej. Jest to najważniejsza cecha, która pozwoli ograniczyć ryzyko związane z niewypłacalnością dewelopera i nagłym zatrzymaniem prac budowlanych. Dlatego też dobry deweloper posiada stabilność finansową, a ponadto ugruntowaną pozycję na rynku. Kolejna ważna cecha dobrego dewelopera to uczciwość. Jeśli już na początku współpracy deweloper nie dotrzymuje umów, terminów oraz informacje uzyskane do niego są sprzeczne, to należy z takiej współpracy zrezygnować jak najszybciej.

Doświadczenie i renoma

Dobry deweloper posiada długoletnie doświadczenie w budowie budynków mieszkalnych czy usługowych. Jak tłumaczy deweloper nowej inwestycji mieszkaniowej Osiedle Botanika w Krakowie

O doświadczeniu i renomie danego dewelopera świadczy przede wszystkim ilość zrealizowanych inwestycji. Wiadomo, że im dłużej dany deweloper znajduje się na rynku nieruchomości, tym większe jego doświadczanie, znajomość branży oraz usługodawców niezbędnych do wybudowania budynku. Dlatego też inwestycje przebiegające pod jego nadzorem realizowane są sprawnie. 

Gotowe inwestycje, które wcześniej zostały zrealizowane pod nadzorem danego dewelopera można osobiście sprawdzić. Ponadto z łatwością znajdziemy na ich temat opinie w Internecie od obecnych użytkowników nieruchomości. Jeśli deweloper cieszy się dobrą renomą informacje potwierdzające znajdziemy na forach internetowych oraz stornach poświęconych ocenie współpracy z deweloperami.

Jakość świadczonych usług

Dobry deweloper powinien oferować ceny swoich usług adekwatnie do używanych podczas budowy materiałów. Dlatego też warto sprawdzić, co dokładnie zawiera oferta usług oraz z jakich materiałów będzie budowany dany budynek. Ponadto warto dopytać, w jakim standardzie zostanie wykończona nieruchomość oraz jakiej jakości materiały zostaną użyte. Dzięki temu uniknie się w przyszłości kosztownych remontów, a dobrze wykończony lokal będzie służyć latami. W przypadku gotowych mieszkań lub lokali usługowych stan deweloperski oraz jakość użytych materiałów do budowy będziemy mogli ocenić jeszcze przed zakupem lokalu.

Materiał partnera