podróż busem

Busem do Austrii. Zalety rozwiązania

Austria jest bardzo często wybierana jako docelowy lub przejazdowy kierunek podróży Polaków. Wiele osób wybiera się do tego kraju w celach zarobkowych, turystycznych i sportowych. To także państwo, które przekracza się na trasie do Szwajcarii, Włoch, Słowenii czy Chorwacji. W tym artykule możesz przeczytać, dlaczego najlepszym sposobem transportu w tym kierunku jest bus.

Austria – popularny kierunek Polaków

Polonia w Austrii wynosi niecałe 40 tys. osób, z czego większość przebywa w Wiedniu. Jet to jeden z ostatnich krajów w Unii Europejskiej, który otworzył swój rynek pracy na Polaków. Brak konieczności uzyskiwania zezwoleń na zatrudnienie sprawił, że nasi rodacy zaczęli zarabiać na podobnej stopie co mieszkańcy Austrii, a to zwiększyło chęci do zamieszkania w tym kraju. Austria to również popularny kierunek wyjazdów zimowych. Polacy chętnie przybywają w Alpy, ponieważ jest tam mnóstwo ośrodków narciarskich, a także tory saneczkowe, termy i inne formy zarówno aktywnego, jak i pasywnego spędzania czasu. Austria posiada bardzo rozbudowaną bazę noclegową i świetne oferty na zimowe szaleństwo. Jest to kraj znany także z turystyki. Znajdziemy naturalne, górskie krajobrazy jak i aglomeracje pełne zabytków i cenionych miejsc kultury. Wiedeń jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Europie.

Szybko i tanio do samego celu

Rosnąca liczba polskich pracowników w Austrii oraz wzrastający standard życia Polaków sprawiły, że zapotrzebowanie na transport osób do tego kraju z roku na rok się zwiększa. Do wyboru są różne formy podróży. Przejazd busem jest z nich najbardziej atrakcyjny ze względu na wysoką jakość przy niskich cenach przejazdu. Bus porusza się sprawnie niezależnie od tego, czy jest to autostrada, czy kręta droga w górach. Dzięki temu na miejsce dociera dużo szybciej niż autokar. Łatwiej mu manewrować na trudnych przejazdach oraz omijać różne niebezpieczeństwa.

Specjalista z firmy Inter-Bus w Mirostowicach Dolnych mówi: Nowoczesne samochody z wygodnymi fotelami sprawią, że niezależnie od zakrętów i manewrów wielogodzinna podróż może być bardzo komfortowa. Nasze busy wyposażone są w telewizory, na których można oglądać filmy DVD. Podróż w takich warunkach mija bardzo szybko.

Wynajem busa i dowóz pod same drzwi

Przewoźnicy realizujący kursy za pomocą busów przeważnie są otwarci na indywidualne propozycje swoich pasażerów. Można wynająć busa, by ruszyć w podróż do Austrii większą grupą np. w celach turystycznych lub zarobkowych. To także wygodny sposób dowozu na szkolenia, targi lub inne wyjazdy pracownicze. Cena będzie zależna od czasu wynajęcia pojazdu i przejechanych przez niego kilometrów. Przejazdy busem często są realizowane na zasadzie „od drzwi do drzwi”. Mała ilość pasażerów sprawia, że kierowca sprawnie zabiera poszczególne osoby z różnych miejscowości, a następnie zawozi ich w wybrane przez nich miejsca. Nie trzeba wtedy martwić się o dojazd z przystanku czy lotniska, co z pewnością wygenerowałoby kolejne koszty i problemy komunikacyjne. Podróż busem z doświadczonym kierowcą dla wielu osób będzie lepszym wyborem niż samodzielne jeżdżenie po Austrii także ze względu na przymus znajomości tamtejszych przepisów dotyczących kierowców osobowych (winiety i naklejki ekologiczne).

Materiał partnera