Podróż busem

Bus do Holandii – tania alternatywa dla samolotu

Ceny biletów lotniczych ulegają ciągłym wahaniom. Jeśli chcemy wybrać się tanio do Holandii, musimy obserwować orientacyjne ceny i wybrać termin, w którym będą ona najkorzystniejsze. Niestety niskie ceny to zwykle wyjazdy w środku tygodnia. I o ile mogą sobie na to pozwolić turyści, pracownicy holenderskich firm zwykle mają ograniczone możliwości. Tanią alternatywą dla samolotu może być bus, który oprócz ceny, ma również inne zalety.

Ceny lotów i przejazdów busem do Holandii

Oczywiście, jeśli mamy wystarczająco czasu oraz cierpliwości, a termin naszego wyjazdu może być dowolny, możemy szukać najtańszych ofert linii lotniczych. Z pewnością znajdziemy samolot w cenie około 100 zł za lot w jedną stronę, gdy tymczasem orientacyjny koszt przejazdu busem z Polski do Holandii to około 300-400 zł.

Dlaczego bus jest więc tańszą alternatywą? Bo do kosztów biletów lotniczych musimy również doliczyć koszty przejazdu na i z lotniska. A jeśli nie mieszkamy w dużym mieście, które ma swoje lotnisko, z którego odlatują samoloty właśnie do Holandii – dodatkowo musimy zapłacić za bilet kolejowy lub autobusowy. To również czas, który poświęcamy na dojazd, a jak mówi polskie przysłowie: czas to pieniądz.

Okazuje się więc, że bus może nas wynieść znacznie mniej. Zwłaszcza że okazyjne ceny biletów lotniczych to rzadkość i może okazać się, że w terminie, w którym chcemy lecieć do Holandii, za bilet zapłacimy kilkaset, a nawet ponad tysiąc złotych.

Dlaczego warto zdecydować się na podróż do Holandii busem?

Biorąc pod uwagę konieczność dojazdu na lotnisko, dojazdu z lotniska do miejsca docelowego, znalezienie biletów we właściwym terminie oraz w dobrej cenie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydaje się podróż busem. Dlaczego? Ponieważ firmy przewozowe, takie jak INTERBUS z miejscowości Żary, oferują transport „door to door”. Co to oznacza? Że na miejsce odbioru nie trzeba nigdzie jechać. To firma transportowa odbiera nas bezpośrednio spod miejsca zamieszkania oraz dowozi na adres wskazany w Holandii. Dzięki temu znacznie ograniczają się koszty związane z komunikacją miejską, taksówkami, a także zwiększa się wygoda podróżowania – nie ma konieczności przesiadek. A w przypadku zakupu „na ostatnią chwilę” możemy trafić na dużo bardziej atrakcyjne cenowo okazje, dlatego jeśli planujemy wyjazd do Holandii, warto obserwować firmę przewozową w mediach społecznościowych.

Co więcej, nie trzeba być mieszkańcem dużego miasta, w którym znajduje się lotnisko. Busy przyjeżdżają do kilkudziesięciu miejscowości na terenie całego województwa. Nieważne, gdzie mieszkamy – możemy kupić bilet i zamówić przejazd bezpośrednio z naszego mieszkania lub domu.

Alternatywa dla samolotu: tania i wygodna 

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty, podróż busem jest przede wszystkim tańsza. Jest również wygodniejsza, nie tylko ze względu na możliwość odbioru bezpośrednio spod naszych drzwi. Nowoczesne busy są niezwykle wygodne, bezpieczne, wyposażone w klimatyzację, odtwarzacz DVD, radio, jadą cicho oraz cechują się wygodą jazdy nawet na wybojach. Jeżeli zajdzie taka konieczność, kierowca busa może zatrzymać się na stacji benzynowej, w pobliżu sklepu lub innym miejscu. Z samolotu, co oczywiste, nie wysiądziemy, zanim maszyna nie wyląduje.

Dzięki nawiązaniu stałej współpracy możemy liczyć na zniżki. W sytuacji, kiedy pod dany adres jedzie większa grupa osób, a w busie znajduje się jedno lub dwa wolne miejsca, możemy uzyskać  niższą cenę. Dla stałych klientów firma INTERBUS oferuje m.in. co szósty przejazd za 50%. Oferuje również atrakcyjne rabaty przy płatności za przejazd w obie strony. Wszystko to sprawia, że nadal będzie to opcja tańsza niż podróż samolotem.

Materiał partnera