Bramy przemysłowe

Bramy przemysłowe. Przegląd rozwiązań

Bramy przemysłowe są przeznaczone do budynków o charakterze przemysłowym, handlowym czy magazynowym, takich jak hale, garaże, warsztaty. Powinny być funkcjonalne, wygodne w obsłudze, a także zapewniać wysoką izolację termiczną i akustyczną. Wyróżnia się wiele rodzajów bram przemysłowych, w tym bramy podwieszane przesuwne i segmentowe. Poznajmy możliwe rozwiązania!

Bramy przemysłowe segmentowe do nowoczesnych obiektów

Bramy przemysłowe segmentowe są świetnym wyborem do nowoczesnych obiektów z racji ich estetyki oraz zastosowania najnowszych trendów wzornictwa przemysłowego. To również bramy charakteryzujące się funkcjonalnością i możliwością dostosowania do wymogów klienta. Możemy decydować m.in. o kolorze, wymiarach i sposobie prowadzenia bramy.

Bramy przemysłowe segmentowe można otwierać w dwojaki sposób: ręcznie przy wykorzystaniu przekładni łańcuchowej lub za pomocą napędu elektrycznego. Możliwe jest rozbudowanie funkcji bramy i wyposażenie jej w nadajnik zdalnego sterowania, sygnalizację świetlną czy czytnik kart magnetycznych. W bramach segmentowych można też zamontować takie elementy jak okienka czy aluminiowe przeszklone segmenty, wpuszczające do budynku więcej światła.

Bramy segmentowe zapewniają izolację termiczną i spełniają europejskie wymogi bezpieczeństwa. Posiadają hamulec bezpieczeństwa, zabezpieczający przed nagłym opadnięciem płaszcza bramy, a także tzw. finger protection, czyli zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców – dodaje nasz ekspert z firmy Migas-Door, zajmującej się produkcją bram.

Bramy podwieszane przesuwne do obiektów o ograniczonych możliwościach zabudowy

Bramy podwieszane przesuwne to najlepsze rozwiązanie do obiektów, które mają ograniczone możliwości zabudowy. Są łatwe w obsłudze i nie wymagają instalowania prowadnicy w posadzce, ponieważ przesuwają się po szynie przymocowanej do nadproża.

Bramy przemysłowe tego typu mogą przyjmować dowolne wymiary, zależnie od wielkości budynku. Możliwe jest wykonanie bram jedno- i dwuskrzydłowych, również z asymetrycznym podziałem. Podobnie jak bramy segmentowe, można je wyposażyć w doświetlające okienka oraz kratki wentylacyjne. Na życzenie klienta montowany jest elektryczny napęd, możliwy również w wariancie z systemem kontroli elektronicznej.

Bramy przemysłowe harmonijkowe do zabudowy szerokich otworów

W budynkach wymagających otwierania wielkogabarytowych bram na boki, np. w halach przemysłowych, hangarach lotniczych i salach wystawowych najlepszym rozwiązaniem są bramy przemysłowe harmonijkowe. Są montowane od razu w otworze wyjazdowym, tuż za nim lub tuż przed nim. Skrzydła bramy można odsuwać na jedną lub dwie strony bądź równolegle do elewacji, pod kątem 1800.

Bramy harmonijkowe mogą być ocieplane i dostarczane z elektrycznym systemem obsługi. Co więcej, możliwa jest architektoniczna adaptacja bramy do fasady budynku, i dopasowanie jej pod kątem kolorystyki, podziału skrzydeł, a także rodzaju izolacji.

Bramy przemysłowe dwuskrzydłowe

Bramy przemysłowe to również bramy dwuskrzydłowe, o tradycyjnym wyglądzie, prostej konstrukcji i wielorakich możliwościach zastosowania, dzięki różnym opcjom wyposażenia dodatkowego. Są bezpieczne i funkcjonalne, mogą być wykonane w wersji ocieplonej lub nieocieplonej, a także dostarczane z elektrycznym systemem obsługi. Mają zamontowany zamek z wkładką patentową oraz solidne zawiasy, które gwarantują ich bezawaryjne użytkowanie.

Bramy dwuskrzydłowe mogą przyjmować dowolne gabaryty. W bramach o dużych rozmiarach zaleca się wykonanie furtki serwisowej, która pozwala na wejście do budynku bez otwierania całego skrzydła. Warto korzystać z takich udogodnień i ułatwić sobie codzienne wykonywanie obowiązków!

Materiał partnera