bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej. Gdzie znajdują zastosowanie?

Na rynku możemy wyróżnić kilka rodzajów systemów zabezpieczeń. Jednym z nich są, bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej. Niezawodne i bezpieczne czujki bardzo szybko wykrywają intruzów, dlatego tak chętnie wykorzystywane są do zewnętrznej ochrony obwodowej. Instalowane zarówno  na terenach prywatnych, niewielkich  jak i w dużych obiektów przemysłowych hal czy fabryk, szybko podbiły polski rynek. Zasada działania barier mikrofalowych jest dosyć prosta i opiera się na utworzeniu wiązki elektromagnetycznej, za pomocą mikrofali wysokiej częstotliwości, wysyłanej z nadajnika do odbiornika. W ten sposób tworzy się niewidoczna dla ludzkiego oka, lecz niezmiernie czuła strefa ochrony. Jeśli odbiornik otrzyma sygnał o innych właściwościach, niż ten nadany przez nadajnik, najpierw poddaje go odpowiedniej analizie. Gdy sygnał nie jest wywołany działaniem fauny, flory lub nie jest powodowany warunkami atmosferycznymi, uruchomiony zostaje alarm, przekazywany drogą analogową lub cyfrową. Odróżnienie próby wtargnięcia od zakłóceń pochodzących z otoczenia, jest możliwe dzięki zaawansowanym, cyfrowym algorytmom przetwarzania sygnałów, w które zaopatrzone są bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej. Są one wyjątkowo odporne na próby manipulacji systemem z zewnątrz. Przyjrzyjmy się bliżej, gdzie znajdują zastosowanie?

Prywatne posesje

Mniej zaawansowane technicznie systemy barier mikrofalowych do ochrony zewnętrznej stosowane są do ochrony willi, prywatnych posesji, tarasów, balkonów, linii ogrodzeniowych, wejść, bram, dachów czy ścian, gdzie będą wykrywały niepożądane osoby, wchodzące przez okna lub drzwi. Zróżnicowane systemy ochrony, w tym omawiane bariery, znajdziemy w ofercie renomowanych firm, proponujących swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ochrony mienia, jak na przykład w ofercie przedsiębiorstwa ATLine.

Miejsca użyteczności publicznej

Ze względu na swoją wysoką skuteczność ochrony, bariery mikrofalowe stosuje się także w ochronie obwodowej zakładów karnych, rafinerii, elektrowni, lotnisk czy obiektów wojskowych, fabryk oraz centrów handlowych. Ich niezwykle prosta obsługa, możliwa również w sposób zdalny, oraz łatwość konserwacji i instalacji sprawiają, że ta forma ochrony jest równie chętnie wybierana do ochrony dużych korytarzy, tuneli dla pieszych, arkad oraz rusztowań.

Ze względu na duże zróżnicowanie oferowanych produktów w dziedzinie barier mikrofalowych, mają one bardzo szerokie zastosowanie. Na rynku dostępne są bowiem proste bariery z analogową obróbką sygnału, mające zasięg kilkudziesięciu metrów oraz te, działające w zasięgu nawet 200 metrów, stosowane na obszarze między budynkiem, a ogrodzeniem.

Materiał partnera