barierki ochronne

Barierki ochronne. Czym charakteryzują się te ogrodzenia tymczasowe?

Barierki ochronne to rodzaj tymczasowego ogrodzenia, które umożliwia zabezpieczenie terenu przed wejściem na niego niepowołanych osób, na przykład podczas miejskich imprez masowych, wydarzeń sportowych czy na budowach. Czym charakteryzują się barierki ochronne, w jakich sytuacjach i dlaczego warto postawić na ten typ tymczasowego ogrodzenia i ochrony terenu?

Barierki ochronne – charakterystyka

Ogrodzenia budowlane w formie zakupu lub wynajmu to dość drogie rozwiązanie, szczególnie jeśli ogrodzenia potrzebujemy jedynie tymczasowo. Barierki ochronne to jeden z rodzajów tymczasowego ogrodzenia, charakteryzujące się przede wszystkim niską ceną i wysoką jakością konstrukcji, która odporna jest na działanie czynników atmosferycznych. Jest to szczególnie istotne, gdy montujemy je na zewnątrz. Barierki ochronne produkowane są z ogniowo cynkowanej stali, co zapewnia im dużą wytrzymałość. Decydując się na barierki ochronne z dobrych firm, które oferują szybki i łatwy montaż (jak na przykład Wynajem Ogrodzeń), masz pewność solidnego zabezpieczenia terenu. Jest to jednocześnie jeden z najpopularniejszych sposób odgrodzenia terenu, na który nie powinny mieć wstępu osoby nieupoważnione. Ich kolejną funkcją jest także wyznaczanie stref (na przykład podczas różnego rodzaju wydarzeń masowych, takich jak koncerty na dużej powierzchni czy wydarzenia sportowe). Można je umieścić właściwie w każdym miejscu i dzięki uniwersalności dopasować do indywidualnych wymagań.

Zastosowanie barierek ochronnych

Barierki ochronne mają szerokie zastosowanie. Najczęściej wykorzystywane są do wyznaczania stref na koncertach, meczach czy innych imprezach, na których spodziewana jest duża liczba ludzi. To również świetne rozwiązanie na różnego rodzaju budowy, o wiele tańsze aniżeli korzystanie z typowych ogrodzeń budowlanych.

Dużą zaletą stosowania barierek ochronnych jest niska cena wynajmu, w której płacimy za faktycznie wykorzystywany czas ich użycia. Barierki ochronne stanowią solidne zabezpieczenie przed wtargnięciem niepożądanych osób w miejsca szczególnie wrażliwe, jak na przykład podczas koncertów, gdzie należy odgrodzić publiczność od występujących na scenie wokalistów. Ułatwiają również logistykę każdej dużej imprezy masowej, wyznaczając strefy przejścia. Barierki ochronne można stosować zarówno wewnątrz budynku (na halach czy stadionach), jak również na zewnątrz – nie potrzebują one dodatkowej podpory mimo swojej lekkiej wagi (barierki ważą ok. 17 kg) i wykazują bardzo wysoką odporność na zniszczenia, uderzenia czy działanie czynników atmosferycznych – opadów, wiatru i czy promieniowania słonecznego.

Materiał partnera