noclegi w Krakowie

Apartamenty w Krakowie. Gdzie warto się zatrzymać?

Kraków to obecnie jedno z najbardziej popularnych turystycznych miast naszego kraju. Oferujące zarówno wspaniałe zabytki, jak i rekreacyjne tereny, z roku na rok przyciąga coraz więcej podróżników. Dlatego też jego baza noclegowa stale się rozrasta. Turyści mogą wybierać z bogatej oferty hoteli, hosteli czy prywatnych kwater. Coraz chętniej decydują się także na wynajem apartamentów. Sprawdźmy zatem, gdzie warto się zatrzymać?

Wynajem apartamentu to doskonała alternatywa dla klasycznego hostelu lub hotelu. Decydując się na ten typ noclegu, zyskujemy nie tylko komfort i wygodę, ale przede wszystkim niezależność, jaką gwarantuje samodzielne mieszkanie z własną łazienką. Apartamenty w Krakowie są w pełni wyposażone oraz umeblowane. W łazience znajdziemy ręczniki, suszarki do włosów i zestawy kosmetyków. Nie musimy również zabierać ze sobą żelazka; każdy apartament jest w nie wyposażony. Gdzie zatem najlepiej się zatrzymać, wybierając apartament?

Wokół Rynku

Ze względu na moc turystycznych atrakcji oraz nagromadzenie zabytków, większość apartamentów w Krakowie skupiona jest wokół Rynku oraz Wawelu. Taka lokalizacja noclegu zapewnia łatwy dostęp do wszystkich najbardziej atrakcyjnych miejsc stolicy południa Polski, i sprawia, że są one w zasięgu kilkunastominutowego spaceru. Nie musimy przemieszczać się komunikacją miejską, ani stać w korkach, wybierając przemieszczanie się własnym autem. Ponadto możliwość pieszego dotarcia do Sukiennic, Wawelu, kościoła Mariackiego czy Bramy Floriańskiej sprawiają, że po drodze poznajemy różne inne ciekawe zakamarki historycznego centrum miasta. Możemy przyjrzeć mu się z bliska i zasmakować jego wyjątkowej atmosfery, nie myśląc o tym, że trzeba zdążyć na tramwaj lub autobus. Wybierając nocleg w centrum, nie tylko jesteśmy w samym sercu miasta, co pozwala poczuć jego oryginalny klimat i zanurzyć się w codzienności, ale również mamy łatwy dostęp do jego nocnych oraz wieczornych atrakcji. W każdej chwili możemy wybrać się na romantyczną kolację do nastrojowej knajpki, czy pójść na koncert i bawić się na nim do późnego wieczora, nie martwiąc się sposobem powrotu. Pod tym względem, ciekawą ofertę apartamentów oferuje turystom Platinia Apartments. Baza noclegowa, usytuowana na ulicy Starowiślnej, spełni wymagania najbardziej wymagających klientów, oferując pokoje o wysokim standardzie w atrakcyjnej lokalizacji.

Żydowski Kazimierz

Innym ciekawym rejonem miasta, w którym warto wynająć apartament będąc w Krakowie, jest dzielnica Kazimierz, obfitująca w zabytki oraz miejsca, związane z obecnością na naszych terenach kultury żydowskiej. Synagogi, miejsca pamięci, Centrum Kultury Żydowskiej, w którym obywają się bardzo ciekawe wystawy oraz koncerty, klimatyczne knajpki i kawiarnie, w końcu charakterystyczny układ uliczek oraz architektura dzielnicy sprawiają, że jest to idealne miejsce na zarezerwowanie noclegu, związanego z kilkudniowym pobytem w Krakowie. Dzielnica, nieco oddalona od Rynku, przez co bardziej kameralna i spokojniejsza, jednak usytuowana na tyle blisko centrum, że można odbyć z niej spacer na przykład na Wawel, jest doskonałą alternatywą dla okolic Plant.

Materiał partnera