Angielski z native speakerem

Angielski z native speakerem. Zalety rozwiązania

Nauka języka angielskiego przynosi wiele korzyści. Nie tylko zapewnia dobry start i ułatwia znalezienie pracy na wymarzonym stanowisku, ale także jest sposobem na realizację marzeń i rozwój osobisty. Dzięki znajomości języka, który znany jest na całym świecie, będziemy mogli swobodnie podróżować, poznawać nowych ludzi, a także studiować i szkolić się za granicą bez obaw o niepowodzenia związane z barierą językową.

Native speaker, czyli kto?

Na początek warto wyjaśnić, kim jest native speaker, bo wielu osobom wydaje się, że jest to zwykły nauczyciel języka obcego. Jest to prawdą, ale jedynie połowiczną, bo native speakera wyróżnia przede wszystkim to, że język, którego uczy, jest jego językiem ojczystym. Jakie korzyści czerpią uczniowie z nauki języka z native speakerem? Przede wszystkim mogą nauczyć się prawidłowej wymowy i osłuchać z poprawnym akcentem, który jest sporym problemem nawet dla dyplomowanych nauczycieli języka angielskiego, prowadzących zajęcia w szkołach językowych oraz w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Nauka języka obcego z native speakerem jest nie tylko wyjątkowo efektywna, ale także pozwala przełamać strach przed porozumiewaniem się w obcym języku, który ma związek z często popełnianymi błędami w wymowie. Ucząc się języka angielskiego z osobą, dla której jest on językiem ojczystym, kursant zyskuje także cenną motywację i zdobywa umiejętność swobodnej konwersacji, która jest wyjątkowo ważna dla każdego, kto chce na co dzień posługiwać się językiem angielskim – wyjaśnia ekspert z firmy Bradbury English School z Konstancina-Jeziornej.

Zalety nauki angielskiego z native speakerem

Angielski z native speakerem to sposób na szybką i bardzo przyjemną naukę, która niczym nie przypomina typowych lekcji angielskiego. Dla wielu osób schematyczne zajęcia, na których uczą się słówek, gramatyki i wykonują ćwiczenia, są nudne. Nauka języka angielskiego z native speakerem nie jest nudna i nie przebiega na podstawie z góry ustalonych schematów. Dobre szkoły językowe stawiają przede wszystkim na indywidualne podejście do kursantów, organizując zajęcia w małych grupach, więc łatwiej jest nauczyć się swobodnej konwersacji oraz zacząć bez stresu posługiwać się językiem obcym.

Co więcej, doświadczony native speaker potrafi zachęcić kursantów do przełamywania blokujących ich barier, a także zwraca uwagę na indywidualne potrzeby i problemy jednostek. Dzięki temu możliwe jest systematyczne niwelowanie popełnianych błędów językowych oraz nauczenie się swobodnego korzystania z nowo nabytej wiedzy.

Materiał partnera