Agencja detektywistyczna na tropie dłużnika

Agencja detektywistyczna na tropie Twojego dłużnika

Niezapłacone faktury mogą doprowadzić firmę do poważnych kłopotów finansowych, a nawet bankructwa. Zdarza się, że dłużnik nie robi nic w kierunku spłaty swojego zadłużenia, a mimo to żyje, jak gdyby nigdy nic: ma dom, prowadzi firmę i jeździ drogim samochodem. Odzyskanie należnych pieniędzy może być trudne, ale nie niemożliwe. Jednym ze sposobów na skłonienie dłużnika do zapłaty jest nawiązanie współpracy z agencją detektywistyczną.

Pomysłowość dłużników nie zna granic

Dłużnicy znajdują coraz to nowsze i skuteczniejsze metody na ukrycie swojego majątku przed komornikiem i wierzycielami. Jedna z najczęstszych, czyli przepisanie majątku na małżonka lub dzieci, może nie wystarczyć do przekonania sądu, że dłużnik nie jest w stanie spłacić należności. Bardziej kreatywni dłużnicy otwierają konta bankowe na podstawione osoby, zakładają spółki równoległe i celowe, by transferować środki między nimi, a nawet biorą fikcyjne rozwody, ustalając przy tym bardzo wysokie alimenty dla małżonka, których spłata ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi zobowiązaniami. W tej sytuacji komornik, choć doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dłużnik ukrywa majątek, może nie mieć możliwości odzyskania długu.

Agencja detektywistyczna prześwietli dłużnika na wylot

Jeśli działania podjęte przez komornika nie przynoszą skutku, nie oznacza to, że wierzyciel musi pogodzić się z niemożnością odzyskania długu. Warto skorzystać z usług agencji detektywistycznej, która jest w stanie pozyskać wiele cennych informacji na temat dłużnika. Zatrudnieni w niej detektywi gospodarczy dysponują fachową wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu mogą dowiedzieć się więcej, niż wierzyciel byłby w stanie na własną rękę. Pracownicy agencji potrafią ustalić miejsce pobytu dłużnika oraz źródła jego dochodów. Ustalenia majątkowe obejmują sprawdzenie kont bankowych, posiadanych ruchomości i nieruchomości oraz powiązań z kontrahentami i partnerami handlowymi. Detektywi dowiedzą się także, czy dłużnik nie pracuje „na czarno” oraz czy nie ma innych wierzycieli. Istnieje na przykład możliwość odzyskania należności poprzez zajęcie wierzytelności przysługujących dłużnikowi od innych osób. Wszystkie działania biura detektywistycznego prowadzone są z poszanowaniem zasad prawa oraz norm etycznych, a także z zachowaniem niezbędnej dyskrecji. Zebrane dowody, ujęte w formie szczegółowego raportu, będą stanowić nieocenioną pomoc w przypadku wytoczenia dłużnikowi sprawy sądowej.

Skuteczne działania windykacyjne

Agencje detektywistyczne są w stanie nie tylko ustalić miejsce pobytu dłużnika oraz jego majątku. Prowadzą również sprawy windykacyjne.

Przed przystąpieniem do pracy agencja detektywistyczna dokładnie analizuje wierzytelność i ocenia szansę jej odzyskania. Następnie ustala indywidualny plan działania, dostosowany do potrzeb klienta, którego celem jest uzyskanie jak największej wartości należności w jak najkrótszym czasie – tłumaczy pracownik biura detektywistycznego Lampart, które prowadzi windykację zarówno wobec osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Jakie rozwiązania stosują jego pracownicy? Działania prowadzone przez biuro obejmują wzywanie dłużnika do zapłaty, prowadzenie negocjacji co do sposobu i terminu ich spłaty, jak również wszelkie inne działania, w tym niestandardowe, mogące doprowadzić do ich uregulowania. Wierzyciel jest na bieżąco informowany o postępach prowadzonych działań.

Umorzenie postępowania egzekucyjnego wcale nie musi więc oznaczać końca walki o swoje pieniądze. Warto spróbować innych sposobów odzyskania należności, w tym nawiązać współpracę z agencją detektywistyczną. W końcu nawet najsprytniejszy czy najbardziej oporny dłużnik może wreszcie popełnić błąd, który spowoduje, że będzie musiał spłacić wierzytelność.

Materiał partnera