Voucher do restauracji

Voucher do restauracji pomysłem na oryginalny prezent

Niezależnie od tego, czy są to urodziny, imieniny lub rocznica ślubu, kupione prezenty zwykle przyjmują materialną formę, np. kwiatów, alkoholu czy czekolady. Można jednak wyróżnić się na tle pospolitych upominków i obdarzyć bliską nam osobę czymś, czego nie da się dotknąć – pozytywnym wspomnieniem. Dobrym pomysłem może być tutaj voucher do restauracji w Giszowcu.

W sercu zabytkowego osiedla Katowic – Giszowca – znajduje się budynek, w którym przed laty działała sławna Karczma Śląska. W 2006 roku otwarto w nim nową restaurację serwującą potrawy pochodzące z regionalnej kuchni. Nabycie vouchera do tego lokalu jest przepisem na przemyślany, wspaniały prezent, gwarantujący nie tylko posmakowanie różnych pozycji z menu, ale także niezapomniane przeżycie. Mury „gasthausu” mają już właściwie ponad sto lat, dzięki czemu panuje tutaj specyficzny, niezwykły klimat.

Dlaczego voucher do restauracji jest dobrym pomysłem na prezent? 

Voucher do gospody zdecydowanie różni się od zwyczajnych prezentów, ponieważ przyjmuje postać doświadczenia, a nie namacalnego przedmiotu. Podczas kolacji w dawnym budynku Karczmy Śląskiej można zarówno cieszyć się smakiem potraw, jak i poznać historię, jaką kryje w sobie Giszowiec. Restauracja rzuca się w oczy – jest położona w samym sercu osiedla, na Placu Pod Lipami. To pokaźny, piękny i zabytkowy obiekt, w którym niegdyś koncentrowało się życie lokalnej społeczności. Dzielnicę wybudowano jako kolonię robotniczą dla górników pracujących w pobliskiej kopalni.

Posiadanie vouchera zmusza poniekąd do wyjścia na zewnątrz, co jest szczególnie wskazane po długiej izolacji w trakcie pandemii. Czujemy się zobowiązani do poświęcenia chwili dla siebie pomimo bycia zabieganym i skupionym na pracy. Realizacja „kuponu” (np. w Dworku Pod Lipami) przedłuża również świętowanie urodzin czy rocznicy ślubu, a przez to i radość związaną z tymi wydarzeniami. To prezent, który świadczy o całkowitej bezinteresowności nadawcy, ponieważ obejmuje jedynie adresatów – i to w dowolnym dla nich terminie.

Czy voucher do restauracji może być przejawem troski? 

Podarowując danej osobie możliwość miłego spędzenia czasu pokazujemy, że głęboko się o nią troszczymy. Motywacją kryjącą się za voucherem, którym obdarowuje się rodziców z okazji kolejnej rocznicy ślubu jest chęć zapewnienia im chwili tylko dla siebie. To wiadomość mówiąca im, że zależy nam na ich obopólnym zadowoleniu. Podawanie jedzenia w polskiej kulturze ogólnie kojarzy się z opieką nad innymi, co widać nawet w takiej formie prezentu, jaką jest podobny „kupon”.

Materiał partnera