Skrzynka podziekowanie jako prezent prosto z serca

Skrzynka podziękowanie jako oryginalny prezent dla rodziców

Zarówno przygotowania do ślubu, jak i samo zawarcie związku małżeńskiego to ważne wydarzenia nie tylko dla pary młodej, lecz także dla jej rodziców. Ślub stanowi swego rodzaju oficjalne potwierdzenie, że te osoby właśnie zaczynają tworzyć własną rodzinę, a rodzice nie będą odgrywać w ich życiu tak wielkiej roli jak wcześniej. Aby wyrazić wdzięczność rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz za pomoc w przygotowaniach do ślubu, wiele par decyduje się na prezent w postaci skrzynki podziękowania. 

Jak wygląda skrzynka podziękowanie?

Kuferki zwykle są wykonywane z drewna, co sprawia, że każdy z nich jest unikatowy. Przykładowa skrzynka, oferowana na przykład w Prowansalskiej  Manufakturze, ma wymiary 20 cm x 30 cm x 12 cm. Ważne jest również, co młodzi chcieliby do niej włożyć. Zawartością kuferka mogą być zarówno upominki typu kawa, herbata, czekolada, jak i bardziej osobiste pamiątki, na przykład zdjęcia z dzieciństwa czy zawieszki. Jeśli oprócz tego para młoda chciałaby podarować wyjazd do spa czy wycieczkę za granicę, dobrze jest umieścić voucher w kuferku podziękowaniu dla rodziców, obok upominków. Popularne jest także grawerowanie — tekst może być wierszowany, zwięzły czy rozbudowany. Ważne jest, by był pisany prosto z serca, tak aby rodzice poczuli, że ich praca została doceniona. Ciekawym pomysłem jest także spersonalizowanie skrzynki poprzez dodanie oryginalnej kolorystyki czy detali nawiązujących do pary młodej. Rodzice z pewnością ucieszą się na myśl, że skrzynka została wykonana specjalnie dla nich. 

Kiedy jest odpowiedni moment na wręczenie kuferka? 

Tak naprawdę nie ma jednego, idealnego momentu, w którym młodzi powinni wręczyć prezent rodzicom. Jedną z opcji jest wygłoszenie przemówienia po pierwszym tańcu lub przed oczepinami, chociaż coraz popularniejsze stają się podziękowania w bardziej kameralnej atmosferze. Jeśli para młoda zdecyduje się na nie, musi pamiętać, aby uprzedzić o tym DJ-a oraz fotografa. Warto też pamiętać, że nie tyle prezent, ile szczere słowa wdzięczności sprawią rodzicom największą radość. 

Skrzynka podziękowanie jest tylko jedną z możliwości podziękowania za ich pomoc. Jednak jeśli zaangażujemy się w jej przygotowanie i uczynimy wyjątkową, z pewnością będzie znaczyć więcej niż jakikolwiek prezent kupiony w sklepie. To pamiątka, do której zawsze można wrócić i przypomnieć sobie o wyjątkowości tamtego dnia. 

Materiał partnera