Prezent na Mikołajki szkolne do 20 złotych

Mikołajki szkolne to zwyczaj, który obchodzony je w mnóstwie polskich szkół. 6 grudnia uczniowie razem z wychowawcą wymieniają się między sobą drobnymi upominkami, wywołując na swoich twarzach wiele uśmiechu. Czym są klasowe mikołajki, jak je zorganizować i jaki prezent na mikołajki szkolne do 20 złotych kupić swoim kolegom bądź koleżankom? Koniecznie czytajcie dalej – podpowiadamy!

Mikołajki szkolne – o co chodzi w tej tradycji?

Mikołajki, czyli celebrowany rok rocznie 6 grudnia dzień Świętego Mikołaja to zwyczaj, który stał się popularny w okolicach X wieku naszej ery. Jego początki w Europie (Polsce, Czechach, Holandii i innych sąsiadujących z nami państwach) notuje się na wiek XV. To właśnie wtedy do grzecznych dzieci w nocy z 5 na 6 grudnia zaczął przychodzić Mikołaj i zostawiać im w skarpecie lub buciku symboliczne prezenty. Najczęściej były to słodkości lub jakieś małe zabawki. Obecnie mikołajki organizujemy sobie sami w szkołach. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowują losowanie. Każda osoba z klasy losuje kolegę lub koleżankę, dla którego bądź której ma za zadanie kupić prezent. Następnie nie mówiąc nikomu kto jest tą osobą, razem z rodzicami kupuje drobny upominek. 6 grudnia wszystkie prezenty składane są w jedno miejsce, a następnie rozdawane przez wychowawcę, pełniącego rolę Świętego Mikołaja. W ten sposób każdy ma niespodziankę, a dodatkowo cała klasa świetnie się bawi. Co jednak podarować kolegom, gdy do wydania jest tylko 20 złotych? Oto nasze pomysły na prezent na mikołajki szkolne!

  1. Prezent na mikołajki dla małego artysty

Pierwsza z naszych mikołajkowych propozycji to upominek dla małego artysty. Jeśli szukacie upominku dla dziecka, które lubi rysować, świetnie mu to wychodzi, a na dodatek sprawia frajdę, genialnym pomysłem będzie podarowanie mu wysokiej jakości pasteli olejnych (np. Easy Creative). Do tego warto dołączyć ulubioną czekoladę, żelki lub batonik, który uwielbia dane dziecko. W naszej subiektywnej opinii to połączenie to strzał w dziesiątkę.

  1. Świeca – prezent na mikołajki klasowe w liceum

Świeca to już bardziej elegancki prezent. W naszej opinii jest świetną alternatywą dla starszych dzieci. Jeżeli szukacie upominku dla nastolatki chodzącej do liceum / technikum, taka świeca na pewno przypadnie jej do gustu. Wybierając świecę zapachową na prezent pamiętajcie, że warto, aby kojarzyła się ona ze świętami – w końcu mikołajki zwiastują zbliżające się Boże Narodzenie. Naszym zdaniem świeca BISPOL Czas Radości będzie jednym z lepszych wyborów! Dodajcie do niej jakiś słodycz i prezent na mikołajki gotowy!

  1. Zestaw prezentowy to mikołajkowy pewniak

Jeżeli nie macie pomysłu co sprezentować na mikołajki szkolne – postawcie na gotowy zestaw prezentowy do 20 złotych. Świetnie sprawdzi się na przykład zestaw Bi-Es Chupa Chups o intensywnie czekoladowym zapachu lub ten sam zestaw, ale w wersji soczyście brzoskwiniowej.

Gdzie kupić prezent na mikołajki szkolne?

Na mikołajkowe zakupy wpadnijcie do Internetowej hurtowni Chemicznej Ania Rzeszów, w której znajdziecie wszystkie z naszych propozycji:

Ania Rzeszów – sklep.hurtania.pl środki czystości i chemia gospodarcza.

SKLEP INTERNETOWY

Ul. Ks. Józefa Sondeja 13

35-011 Rzeszów

Materiał partnera