perfumy Victorias Secret

Powody, dla których warto sięgnąć po zamienniki perfum

Pewnie niejednokrotnie zwróciłeś uwagę na otaczające Cię reklamy zamienników perfum lub lanych perfum. Ich zadaniem jest imitować lub przypominać zapachy kultowych perfum dostępnych na rynku, jednak w cenach przystępnych dla przeciętnego konsumenta. Nie posiadają one również tak ozdobnych flakonów jak oryginały. Wielu ludzi zastanawia się, czy warto zaprzątać sobie głowę testowaniem zamienników perfum. W tym wpisie postaramy się pokazać, że może to być świetny sposób, na poszerzenie swojej kolekcji zapachów.

Czym są odpowiedniki perfum?

Odpowiedniki perfum często nazywa się podróbkami. Faktycznie, odwzorowują one zapachy oryginalnych kompozycji, ale absolutnie nie powinniśmy mylić ich z podróbkami! Podróbka nazywa się produkt, który podszywa się pod oryginał, posiada takie samo opakowanie, a producent sprzedaje go jako produkt danej marki.

Zamienniki perfum są inspirowane oryginalnymi kompozycjami, jednak od początku do końca powstają jako odrębny produkt. Producenci lanych perfum nie posiadają proporcji zapachów, a więc muszą sami wymyślić proporcje i składniki, o ile nie są one podane na opakowaniu. Często jest tak, że otrzymany zapach różni się od oryginału, ale łudząco go przypomina i się z nim kojarzy.

Czy odpowiedniki perfum są tańsze?

Zdecydowanie! Jeżeli decydujemy się na zakup oryginalnych zapachów od projektantów, musimy mieć świadomość tego, że zdecydowana większość ceny produktu uzależniona jest od kosztów reklam i kampanii marketingowych z udziałem gwiazd. Prawda jest, że składniki perfum nie są aż takie drogie, aby ceny 100 ml flakoniku oscylowały w granicach 500 zł.

Odpowiedniki perfum możemy kupić w dużo bardziej atrakcyjnych cenach. Zazwyczaj są również dostępne w wielu pojemnościach, dzięki czemu możemy rozpocząć naszą przygodę od flakoniku 30 ml, który pozwoli nam zorientować się, czy dany produkt wpasuje się w nasz gust.

Szeroki wybór

W ofercie odpowiedników perfum znajdziemy dziesiątki propozycji, które są wynikiem mieszania wielu nut zapachowych. Pozwala to na odnalezienie swojego idealnego zapachu pośród całej oferty. Przystępna cena pozwala nam również na zakup kilku produktów, co z kolei poszerza naszą kolekcję zapachów. Dzięki temu nie musimy ograniczać się do jednego uniwersalnego aromatu na każdą okazję, ale możemy sobie pozwolić na kilka wersji, które idealnie sprawdzą się na co dzień, jak i na specjalne okazje i spotkania z przyjaciółmi.

Zamienniki perfum – podsumowanie

Jak widzisz, warto dać szansę zamiennikom perfum. Stanowią one alternatywę dla oryginalnych zapachów, która cieszy się równie dobrą jakością, a przy tym okazyjną ceną. Zapoznaj się z ofertą i zamów próbki dla siebie!

Źródło zdjęć: freepik.com