kwiaty cięte na prezent

Kwiaty cięte idealne na prezent

Wiele osób przy różnych okazjach zastanawia się, jaki prezent można wręczyć. Bukiety kwiatów zawsze świetnie wypadają w roli podarku. Co ciekawe, pasują do różnych okoliczności i mogą być idealnym prezentem zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Warto jednak dopasować je odpowiednio do okazji. Dowiedz się, jakie gatunki kwiatów ciętych są idealne na prezent.

Zasady dawania kwiatów w prezencie

Kwiaty cięte to doskonały pomysł na prezent. Jednak nawet ten gest jest uwarunkowany kilkoma czynnikami. Warto pamiętać o następujących zasadach przy wręczaniu kwiatów:

  • nieparzysta liczba

W krajach słowiańskich przyjęto zasadę, że w bukiecie powinna znajdować się nieparzysta liczba kwiatów. Według niektórych parzyste kwiaty mogą przynieść pecha lub powinny być przygotowywane tylko na pogrzeb. Wyjątkiem są rocznice i jubileusze.

  • dostosowaniu symboliki kwiatów do okazji

Czerwone róże to idealne kwiaty dla zakochanych, a na dzień kobiet chętnie wybierane są tulipany i goździki. Bukiety mogą być formą wyrazu miłości, przyjaźni czy gratulacji.

Zazwyczaj po bukiety kwiatów większość osób kieruje się do firmy florystycznej, takiej jak Kwiaciarnia Magnolia. Specjaliści pomogą w wyborze idealnych roślin na daną okazję.

Jakie kwiaty cięte na prezent?

Warto dopasować prezentowy bukiet do okoliczności. Jeśli wręczasz kwiaty z okazji:

  • Walentynek

W święto zakochanych najlepiej wybierać kwiaty, które świadczą o płomiennym uczuciu. Doskonale będą prezentować się tego dnia nie tylko czerwone róże, ale także goździki i tulipany. Świetnie będą wyglądać również różowe frezje czy delikatne eustomy.

  • urodzin

W takich bukietach stawia się na różnorodność. Zazwyczaj są więc okazałe i można w nich znaleźć herbaciane róże czy eleganckie słoneczniki. Florysta zadba o odpowiednie ustrojenie bukietu, tak, by prezentował się uroczyście.

  • awansu

Bukiet kwiatów to świetny sposób, aby złożyć gratulację z okazji awansu. Co więcej, warto je dawać bez względu na płeć. Idealne kwiaty z tej okazji to: storczyki, gerbery czy chabry. Chętnie są stosowane rośliny w kolorze błękitu, bieli, zieleni i różu.

  • dnia matki

Najczęściej tego dnia wybiera się tulipany, róże, piwonie lub frezje. Świetnie prezentować się będą także słoneczniki, lilie czy margerytki.

Kwiaty to idealny pomysł na docenienie kogoś bliskiego. Bukiety mogą symbolizować wiele uczuć. Warto również pomyśleć o preferencjach obdarowywanego. Kwiaty w prezencie zawsze kojarzą się z pozytywnymi emocjami. Dobry florysta skomponuje je w taki sposób, aby zrobiły jak najlepsze wrażenie.

Materiał partnera