zestaw z winem w drewnianym pudełku

Kilka pomysłów na oryginalny prezent dla kontrahenta

Podarowanie prezentu dla kontrahenta czy współpracownika to forma podziękowania za wspólny projekt lub próba podtrzymania dobrych relacji. Upominki ofiarowuje się najczęściej w okresie świątecznym. Można też pomyśleć o prezentach z okazji jubileuszu firmy lub urodzin. Upominki mogą mieć formę koszów z prezentami lub drobnych akcesoriów. Ważny jest też sposób zapakowania prezentów. Najbardziej efektywne będą drewniane pojemniki.

Zestawy z żywnością

Prezent powinien być dopasowany do odbiorcy. Często jednak nie znamy tak dobrze swojego kontrahenta. W takich momentach warto postawić na kosze ze słodyczami, zestawy owoców lub żywność ekologiczną. W pierwszym prezencie znajdzie się z pewnością czekolada, praliny, marcepan, pierniki. Jeżeli istnieje taka opcja, konkretne słodycze można zamienić na zdrowsze odpowiedniki, np. gorzką czekoladę, bakalie, owoce w czekoladzie.

Gdy mamy świadomość, że kontrahent prowadzi zdrowy tryb życia, zamiast zestawu słodyczy lepszym rozwiązaniem będzie kosz owoców. W takich zestawach najczęściej znajdują się bardziej egzotyczne owoce, np. awokado, mango, ananas, pomarańcze deserowe. Można także zastanowić się nad koszami z żywnością ekologiczną, w których na pewno znajdą się dżemy, konfitury, miód.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest alkohol, np. zestawy z winem. Jeżeli kontrahent gustuje w mocniejszych trunkach, można zakupić whisky czy likier.

Gadżety dla kontrahenta

Odmienną formą prezentu są drobne gadżety, np. firmowy długopis, breloczek, ceramiczny kubek. Można także postawić na inne, bardziej eleganckie prezenty. Przykładem będzie połączenie dobrego wina z zestawem do jego otwierania. Do praktycznych prezentów należy także portfel lub wizytownik – wszystko w ładnej, skórzanej oprawie. 

Wiele osób decyduje się na obdarowanie kontrahenta gadżetami elektronicznymi, np. pendrive’ami. Dobrym pomysłem jest także powerbank lub głośnik bezprzewodowy.

Jak zapakować prezenty?

Prezenty dla kontrahenta można zapakować w papierowe torebki. Znacznie bardziej eleganckie będą jednak drewniane pudełka. Warto decydować się na opakowania tylko od sprawdzonych producentów – wtedy można być pewnym nienagannej jakości produktu. Firmą, która zajmuje się tworzeniem drewnianych elementów, jest Drzewna Spółdzielnia Pracy „Spólnota” z Makowa Podhalańskiego. Przedsiębiorstwo specjalizuje się głównie w produkcji leżaków i sanek drewnianych, jednak na swoim koncie ma też meble i produkty użytku domowego, pojemniki na prezenty. Wszystkie wyroby z firmy są ekologiczne – do ich produkcji wykorzystywane są tylko surowce naturalne.

Materiał partnera