Medalik na Pierwszą Komunię Świętą

Jaka biżuteria najlepiej nadaje się na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej?

Pierwsza Komunia Święta to ważne święto dla całej rodziny. Biżuteria na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej świetnie sprawdzi się w roli prezentu z tej okazji. Wybór jest dość spory, w ofercie sklepów jubilerskich znajdziemy bowiem m.in. medaliki, krzyżyki, różańce, a także inne wyroby jubilerskie, które z pewnością spodobają się obdarowanemu. Podpowiadamy, co wybrać!

Medaliki na Pierwszą Komunię Świętą

Komunia to uroczystość religijna, świetnym pomysłem na prezent będzie zatem medalik, który w symboliczny sposób będzie nawiązywał do sakramentu Eucharystii. Medaliki na komunię mogą być srebrne lub złote, a niektóre z nich są także ozdobione kamieniami szlachetnymi. Bardzo dużą popularnością cieszą się medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej oraz innych świętych. Medalik zazwyczaj ma owalny kształt, lecz w ofercie jubilerów znajdziemy także wiele oryginalnych alternatyw. Gdy tradycyjny owal nam nie odpowiada, możemy wybrać medalik w kształcie serca, prostokąta lub coś jeszcze innego. Wybór biżuterii na komunię jest zatem naprawdę spory.

Krzyżyk z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Inną opcją, która również pozwoli podkreślić religijny charakter uroczystości, jest krzyżyk. Również w tym przypadku możemy wybierać spośród różnych materiałów i kształtów. Aby mieć pewność, że biżuteria na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej zachowa świetny wygląd przez długie lata, warto zdecydować się na wyrób ze złota lub srebra. Jako prezent dla chłopca, świetnie sprawdzi się krzyżyk papieski lub inny minimalistyczny wzór. Dla dziewczynki można z kolei wybrać model z cyrkoniami lub kamieniami szlachetnymi. Aby mieć pewność, że kupujemy artykuł najwyższej jakości, warto zdecydować się na wyrób profesjonalnego sklepu jubilerskiego, na przykład firmy Janosz Jubiler z Tych.

Klasyczna biżuteria na pamiątkę Komunii Świętej

Gdy jednak uznamy, że dziecko nie ucieszy się z religijnego prezentu, możemy zdecydować się na zakup biżuterii na prezent z okazji Komunii. Świetnym upominkiem dla dziewczynki mogą być przykładowo bransoletki, naszyjniki, pierścionki i łańcuszki z kwiatkami, zwierzątkami lub postaciami z bajek. Chłopiec z pewnością ucieszy się z kolei z markowego zegarka lub smartwatcha. Aby biżuteria zakupiona na pamiątkę Komunii Świętej była jeszcze bardziej osobistym i wyjątkowym prezentem, można także zdecydować się na grawer. W zależności od rozmiaru produktu wygrawerować możemy m.in. datę uroczystości, imię dziecka lub nawet życzenia.

Materiał partnera