pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy dla ukochanej?

Decyzja o zaręczynach to wielki krok, po którym następuje trudna dla większości panów sprawa. Wybór pierścionka zaręczynowego. Niesie to za sobą wiele pozytywnych emocji, ale także i stresu. Warto więc dobrze się do tego przygotować i już wcześniej rozeznać w tym temacie. Sprawdź, jak poznać rozmiar palca dziewczyny i czym się kierować przy wyborze pierścionka. 

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To Ty znasz najlepiej swoją przyszłą narzeczoną. Wiesz więc mniej więcej, w jakiej biżuterii gustuje. Jeśli często nosi minimalistyczne naszyjniki, czy bransoletki, postaraj się wybrać coś w tym stylu. U jubilera bez problemu znajdziesz delikatny, skromny pierścionek zaręczynowy. Jeśli jednak wiesz, że Twoja wybranka woli bardzo ozdobną biżuterię, postaraj się znaleźć coś okazałego z błyszczącymi kamieniami. Często wybieranym i lubianym przez kobiety kamieniem w pierścionku jest cyrkonia, która imituje diament. Możesz także zdecydować się na coś oryginalnego, czyli kolorowy kamień np. rubin, szafir, szmaragd lub ametyst.

Z jakiego złota powinien być pierścionek zaręczynowy?

Dawniej pierścionek zaręczynowy musiał być z żółtego złota. Jednak czasy się zmieniają i dzisiaj takie złoto nie jest już obowiązkiem. Coraz częściej panowie wybierają pierścionki zaręczynowe z białego złota. Przypominają one srebro, a więc idealnie sprawdzą się paniom, które na co dzień noszą właśnie taką biżuterię. Klasyka, czyli żółte złoto, nadal ma się świetnie, dlatego jeśli przyszła narzeczona lubi tego typu ozdoby, taki pierścionek zaręczynowy będzie strzałem w dziesiątkę. Oryginalnym i niebanalnym pomysłem jest także pierścionek rose gold, czyli z różowego złota. Znajdziesz je np. w salonie jubilerskim Trójca Gold z Katowic. Jest ono w ostatnich latach uwielbiane przez kobiety i taki wybór na pewno pozytywnie zaskoczy Twoją wybrankę.  

Jak poznać rozmiar palca przyszłej narzeczonej?

Dobranie odpowiednio rozmiaru pierścionka jest prawdziwą zagwozdką dla większości mężczyzn. Jest na to kilka sposobów, jednak zawsze pamiętaj o zachowaniu dyskrecji. Pierwszą opcją  jest zabranie posiadanego już przez dziewczynę pierścionka. Weź go ze sobą do jubilera, aby ten zmierzył dokładnie jego rozmiar. Warto zabrać pierścionek, który dziewczyna rzadko nosi. W innym wypadku przyszła narzeczona może domyślić się Twoich zamiarów. Drugim sposobem jest spytanie mamy, siostry lub przyjaciółki. Może któraś z nich zna rozmiar palca Twojej wybranki lub mniej więcej orientuje się, w jakim przedziale może on być.

Materiał partnera