biżuteria z bursztynem

Gdzie kupować biżuterię bursztynową?

Bursztynowa biżuteria to modny dodatek, który nie tylko pięknie wygląda, ale dodaje też elegancji. Biżuterię z bursztynem można nosić niemal do każdej stylizacji, na różne okazje. Jednak ważne jest, aby miała ona sprawdzone pochodzenie i była wykonana z wysokiej jakości bursztynu. W poniższym artykule sprawdzamy, w jakich miejscach warto kupować biżuterię bursztynową i na co zwrócić uwagę. Zachęcamy do lektury.

Jak wybrać sprawdzone miejsce na zakup biżuterii bursztynowej?

Obecnie na rynku wybór biżuterii z bursztynem jest całkiem duży. Niepowtarzalny wygląd tego rodzaju biżuterii sprawia, że jest ona chętnie wybierana przez kobiety w różnym wieku, a nawet panów. Kupując biżuterię bursztynową, warto wybierać sprawdzone firmy jubilerskie oraz hurtownie, które mają certyfikaty autentyczności wydane przez organizacje branżowe lub do zakupu dołączają potwierdzenie badań bursztynu.

Jedną ze sprawdzonych firm jest pracownia Shymi oferującą wysokiej jakości biżuterię z bursztynu bałtyckiego. W ofercie firmy znajdują się między innymi naszyjniki, pierścionki i bransoletki oraz srebrna biżuteria z bursztynem. Jest ona polecana zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom.

Szukając bursztynowych ozdób, warto też zwrócić uwagę na ich cenę i jakość wykonania. Ponadto istotne jest sprawdzenie opisu z wymiarami i gramaturą biżuterii. W sprawdzonych sklepach i hurtowniach można także skorzystać z fachowej pomocy doświadczonej osoby, która ułatwi wybranie odpowiedniej biżuterii i będzie miała szeroką wiedzę z zakresu oferowanych artykułów.

Jak ocenić autentyczność bursztynowej biżuterii?

Chcąc ocenić autentyczność biżuterii bursztynowej, można przeprowadzić tak zwaną metodę solankową. Można ją wykonać w dowolnym miejscu, a polega ona na umieszczeniu bursztynu w słonej wodzie. Jeśli będzie unosił się na wodzie, oznacza to, że jest ona oryginalny, natomiast  w sytuacji, gdy opadnie na dno- ozdoba może okazać się podrobiona.

W przypadku, gdy jest możliwość stacjonarnego zakupu bursztynu, wówczas jego autentyczność można sprawdzić, pocierając go przez kilkanaście sekund o bawełniany materiał. Do oryginalnego bursztynu powinny się przyciągać drobne cząstki lub włosy, a gdy nie zachodzi żadna reakcja- bursztyn również nie jest prawdziwy.

Warto dodać, że naturalny bursztyn doskonale komponuje się ze srebrem i można go nosić na wiele sposobów. Pięknie wygląda na nadgarstku, dekolcie, czy też w postaci kolczyków. Jego unikalne barwy i kształty sprawiają, że z pewnością będzie pasował osobie w każdym wieku.

Materiał partnera