Flower box

Flower box jako oryginalny pomysł na prezent

W dzisiejszych spokojnych czasach, w dodatku w dobie Internetu, teoretycznie nie trudno znaleźć oryginalny pomysł na prezent – i to łatwy w pozyskaniu. W praktyce czasem paradoksalnie mamy z tym problem, bo na co dzień otacza nas tyle różnych rzeczy, że nie wiemy, co wybrać. Podpowiadamy więc konkretnie i wprost: fajnym rozwiązaniem jest flower box, ozdobne pudełko, które może służyć nie tylko do wręczania i przechowywania później kwiatów.

Definicja i charakterystyka flower boxów. Czym one właściwie są?

Flower box to w dosłownym tłumaczeniu pudełko kwiatów lub skrzynka na kwiaty. To tłumaczenie słuszne, przy czym w praktyce przyjęło się, że flower boxami nazywamy też specyficzne, ozdobne pudełka z różnych ciekawych materiałów. Specyficzne, bo tak naprawdę trochę trudno je zdefiniować. Mówiąc ogólnie, to pudełka, w których możemy umieścić kompozycje z kwiatów, ale nadające się też do wielu różnych innych zastosowań. Nie są to więc zwykłe doniczki ani też jednorazowe osłonki na bukiety z kwiatów ciętych, czy kartoniki oklejone ozdobnym papierem. Flower boxy są wykonywane przede wszystkim z wytrzymałej tektury, często wykańczanej welurem; mogą mieć różne przekroje, kształty – od walca po serduszka 3D. Możemy kupić pojedyncze pudełeczka, choć większą popularnością cieszą się atrakcyjne zestawy flower boxów.

Kwiaty, drobne upominki, opakowania prezentów do innego wykorzystania

Dowiedzieliśmy się od pracowników internetowego sklepu z dekoracjami do domu Project – Home, moda na flower boxy przywędrowała do nas z Rosji i Emiratów Arabskich. Jak już wspomnieliśmy, we flower boxie możemy umieścić kompozycję z kwiatów, by wręczyć ją jako elegancki prezent. Ozdobne pudełeczka w różnych kolorach, często wzorzyste lub z przyciągającymi wzrok dodatkami, świetnie nadają się także do zapakowania drobnych upominków. I dodajmy: mówiąc drobnych, nie mamy na myśli wyłącznie przedmiotów o biżuteryjnych gabarytach. Co więcej, solidnie wykonany flower box, a najlepiej komplet flower boxów, sam w sobie jest pomysłem na upominek.

Flower box zawsze może zostać wykorzystany inaczej. Może służyć na przykład do przechowywania podręcznych akcesoriów na biurku, w garderobie, czy na półkach w pokoju dziecka – na przykład jako pudełko na niewielkie części zabawek. Zaznaczmy przy tym, że sklepy oferujące stylowe dodatki do domu pozwalają nam wybrać wśród wielu rodzajów flower boxów – nie są to wyłącznie kojarzące się przede wszystkim z kwiatami i prezentami dla Pań serduszkowe pudełka w kobiecej czerwieni. W fachowym sklepie z artykułami do domu wśród flower boxów znajdziemy coś dla każdego!

Materiał partnera