Czas na naturę! Zegary z drewna i żywicy.

Zegar to niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Obecnie przestał on pełnić tylko funkcję praktyczną, czyli wskazywać godzinę, ale stanowi także ważny element aranżacji wnętrza, dodając mu odpowiedniego klimatu i nastroju. Kiedy urządzamy dom, staramy się, aby zarówno meble, jak i elementy dekoracyjne były odpowiednio dopasowane. Ciekawym rozwiązaniem zgodnym z naturą jest wybór ekologicznego zegara z drewna i żywicy. Jakie zastosowanie ma żywica epoksydowa i dlaczego warto wybrać ekologiczny zegar?

Co to jest żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa to jedno lub dwuskładnikowa syntetyczna masa wykorzystywana między innymi do klejenia i laminowania różnego rodzaju powierzchni. Przeważnie składa się ze związków chemicznych występujących w roślinach. W świecie natury żywica zasklepia i „leczy” pęknięcia drzew, czyli drewna. Co więcej, gdy pokrywamy nią beton lub metal również pełni funkcję ochronną i zabezpieczającą. Żywica charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i zarysowania. W przypadku wyrobów z jej użyciem po 24 godzinach staje się twardym tworzywem sztucznym niezdolnym do stopienia lub rozpuszczenia. Dzięki temu jest niezwykle odporna na wodę oraz wilgoć. – jak wyjaśnia specjalistka z firmy  Projekt Żywica. Żywica pierwotnie wykorzystywana była do produkcji karoserii, posadzek, a także w branży lotniczej. Obecnie coraz większe zainteresowanie znajduje wśród osób z branży rękodzieła i biżuterii, co pozwala na stworzenie nie tylko twórczych i kreatywnych, ale i ekologicznych elementów dekoracyjnych.

Czym charakteryzuje się zegar z drewna i żywicy?

Obecność zegara w domu, w mieszkaniu czy w biurze wprowadza ład i harmonię. Przede wszystkim pozwala sprawdzać godzinę, czyli czynność, którą wykonujemy co najmniej kilkadziesiąt razy dziennie. Ponadto, zegar ścienny stanowi klasyczny element dopełnienia wnętrza. Ekologiczny zegar to połączenie przejrzystej masy z kawałkami odpowiednio przygotowanego drewna. Wtopione są w niego inne naturalne materiały takie jak rośliny, kamyki, piasek, rozgwiazdy czy okruchy bursztynu. Zegary z drewna i żywicy to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale i dekoracja, która charakteryzuje się unikalnym designem. Żywica bardzo dobrze łączy się z drewnem, co pozwala na uzyskanie precyzyjnego elementu wyposażenia przestrzeni. Co więcej, dzięki temu, że są one wykonywane ręcznie, stanową unikatowy produkt pasujący zarówno do salonu, jak i do biura. Zastosowanie specjalnych wolno płynących mechanizmów sprawia, że zegary są ciche w użyciu, więc bez problemu mogą zostać zamontowane także w sypialni, bez obawy o zakłócenie snu.

Czy warto wybierać zegary wykonywane ręcznie?

Mimo tego, że w sklepach istnieje ogromna oferta zegarów ściennych oraz innych elementów dekoracyjnych, rękodzieło zyskuje coraz większą popularność. Jest to odpowiedni wybór dla osób, które bardziej cenią sobie jakość produktu, a nie jego ilość. Przede wszystkim ręczna produkcja zegarów z drewna i żywicy polega na wykorzystaniu naturalnych materiałów, natomiast jedną z największych zalet jest staranne i dokładne wykonanie produktu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że otrzymamy wyrób wysokiej jakości, a odpowiednio dobrane surowce sprawią, że będzie on trwały. Co więcej, w przypadku rękodzieła nie ma możliwości stworzenia takiego samego zegara, co zdecydowanie świadczy o jego niepowtarzalności i unikalności. Z racji tego, będzie to nie tylko ozdoba do naszego domu, ale i pomysł na oryginalny oraz wyjątkowy prezent dla bliskich osób.

Materiał partnera