Kiedy najlepiej wykupować ubezpieczenie zagraniczne?

Sezon urlopowy zbliża się do nas wielkimi krokami. Wiele osób odlicza już dosłownie dni do upragnionego urlopu. Cieszy nas to bardzo i nie możemy się już doczekać. Jednak obawiamy się, czy mamy już wszystko zapięte na ostatni guzik. Czasem wydaje się nam, że tak, ale w rzeczywistości zapomnieliśmy o rzeczy, która się wydaje najważniejsza. Co to za rzecz? Jest to na pewno ubezpieczenie zagraniczne. Sprawdźmy, kiedy najlepiej je kupić.

Czy już jest za późno na ubezpieczenie zagraniczne?

Jedni z nas jeżdżą na wakacje dosyć często, a inni rzadziej. Osoby, które należą do tej drugiej grupy osób, mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, a nawet z czasem, w którym najlepiej dokonać wykupu polisy. Chcielibyśmy się raczej skupić na tym drugim aspekcie.

Na pewno możesz kupić ubezpieczenie zagraniczne tu: www.polisaturystyczna.pl. Wiemy o tym, ale jednak zastanawiamy się, kiedy najlepiej takie ubezpieczenie wykupić. Czy może to być w dniu wyjazdu, a może od razu w momencie, w którym znamy dokładną datę podróży? W zasadzie to zarówno jedna, jak i druga data jest odpowiednia. Najważniejsze jest to, aby nie kupować ubezpieczenia zbyt późno.

Gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia i dojdziemy do wniosku, że teraz wykupimy ubezpieczenie, to nie przejdzie to. Możemy być tego pewni. W momencie zdarzenia/wypadku należy mieć ważną polisę. To jest najważniejsza informacja. Bardzo ważne jest także to, że ceny ubezpieczeń raczej nie są zwiększane, czy też zmniejszane, jak to wygląda w przypadku wczasów last minut.

Zatem polecamy to, że jeśli znamy już datę naszych wakacji, to lepiej już od razu wykupić na ten czas polisę i mieć problem z głowy.

To nie jest długi proces

Jeśli chodzi o ubezpieczenia i ich zakup, to musimy wiedzieć, że proces ten nie jest zbyt skomplikowany. Nie musimy na niego poświęcać zbyt dużo czasu. W zasadzie to ubezpieczenie możemy kupić, przebywając w domu. Nawet nie musimy udawać się do biura z ubezpieczeniami, czy też do innego miejsca, w którym podpiszemy umowę.

Możemy śmiało się zdecydować na podpisanie elektronicznej umowy. Jest to na pewno forma znacznie wygodniejsza. Mamy tego świadomość. Wygląda to w ten sposób:

  • Wybieramy interesującą nas ofertę,
  • Wpisujemy wszystkie dane, o które jesteśmy proszeni,
  • Wybieramy sposób zapłaty,
  • Dokonujemy zapłaty,
  • Otrzymujemy wszystkie dokumenty drogą mailową.

Większość ubezpieczycieli nie wymaga drukowania umowy. Tak naprawdę każda ubezpieczona osoba otrzymuje swój indywidualny numer polisy. W razie jakiegokolwiek zdarzenia ten numer jest wystarczający.

Wiele osób ma wątpliwości, czy rzeczywiście ubezpieczenie indywidualne dodatkowe jest potrzebne, gdy mamy swoją kartę EKUZ. Jak najbardziej jedno z drugim się nie wyklucza, a na pewno świetnie się uzupełniają. Karta EKUZ daje nam jedynie podstawową opiekę zdrowotną, o czym możemy poczytać na pewno tutaj https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne. Zachęcamy do lektury.

Materiał partnera