szkoła snowboardowa

Wybieramy szkołę snowboardową. Na co zwrócić uwagę?

Planujesz rozpocząć naukę jazdy na desce? Pamiętaj, by szkołę snowboardową wybrać mądrze i z rozwagą. Skoncentruj się na ofercie szkół licencjonowanych, świadczących usługi na najwyższym poziomie. Zależy Ci na przyjaznej, luźnej atmosferze w trakcie pobieranych lekcji? Żaden problem. Na rynku funkcjonują firmy, które i na ten aspekt nauki kładą szczególny nacisk.

Szkoła snowboardowa – kompetencje instruktorów

Godna polecenia szkoła snowboardowa powinna posiadać odpowiednią licencję, konkretnie licencję stowarzyszeń instruktorskich. Taki dokument daje stuprocentową gwarancję tego, że w konkretnym miejscu świadczone są usługi na najwyższym poziomie. Zapisując siebie albo dziecko do licencjonowanej szkoły sportów zimowych, ma się świadomość ścisłej współpracy z wykwalifikowanymi, odpowiednio przygotowanymi instruktorami. Ludźmi, którzy ukończyli wymagane kursy i mają rozległą wiedzę z zakresu metodyki nauczania.

Należy pamiętać, że odpowiednie przeszkolenie nauczyciela daje też kursantom poczucie bezpieczeństwa. Taki człowiek dba o swoich podopiecznych, uczy ich odpowiedniego zachowania na stoku i przekazuje zasady, które na nim obowiązują. Czy powinien wobec tego wyróżniać się czymś jeszcze?

Szkoła snowboardowa – atmosfera w trakcie nauki

Instruktor snowboardu powinien być cierpliwy, opanowany i odpowiedzialny. Nie zaszkodzi, gdy ma też poczucie humoru. Osoby o pozytywnym nastawieniu, zarażające innych swoją pasją są przyjemniejsze w kontaktach międzyludzkich. Skracanie dystansu i wprowadzanie luźnej atmosfery pomaga z kolei w nauce.

–  Jesteśmy zdania, że snowboard to niesamowity, angażujący sport i po prostu styl życia dla niektórych osób. Z pełnym zaangażowaniem uczymy jazdy na desce i organizujemy ciekawe, snowboardowe wyprawy. Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Musisz wiedzieć, że działamy nieco inaczej niż konkurencja. Wyjeżdżamy na stok w dość małych grupach i naprawdę szybko się integrujemy. Czas naszych kursantów planujemy bardzo kreatywnie – mówi instruktor z EH Szkoła Sportów Ekstremalnych.

Zapisując się do szkoły snowboardowej, w której uczą instruktorzy o swobodnym podejściu do nauki – uczeń automatycznie się rozluźnia. A nic nie jest tak istotne w trakcie przyswajania wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, jak odpowiednia atmosfera. Szczególnie, gdy chodzi o dość wymagające sporty zimowe.

Wykwalifikowanej kadra instruktorów, którzy mogą pochwalić się uprawnieniami SITS, SITN czy PZN, pełen profesjonalizm, zabawa oraz spora dawka dobrego humoru – oto przepis na prężnie funkcjonującą i godną polecenia szkołę snowboardową.

Materiał partnera