Strój do ćwiczeń

Trening w domu – co jest potrzebne?

Ćwiczenia w domu cieszą się wyjątkową popularnością, szczególnie wśród osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą dojeżdżać na siłownię. Należy jednak wiedzieć, jak przygotować się do ich wykonywania. Brak odpowiedniego wyposażenia może bowiem nie tylko utrudniać codzienne treningi, lecz także skutkować poważnymi kontuzjami czy urazami. Podpowiadamy, co jest niezbędne, aby ćwiczenia w domu były bezpieczne i efektywne!

Jaki strój wybrać do ćwiczeń w domu?

Istnieje powszechne przeświadczenie, że treningi w domowym zaciszu można wykonywać w starym, nieużywanym t-shircie i dresowych spodniach – nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane ubrania sportowe zapewnią Ci maksymalny komfort i wygodę, a także zadbają o efektywne odprowadzanie potu z Twojego ciała oraz pozwolą Twojej skórze swobodnie oddychać. Absolutnym niezbędnikiem, w przypadku kobiet, jest stanik sportowy, który podtrzyma biust i tym samym odciąży kręgosłup. Warto także zaopatrzyć się w wysokojakościowe legginsy wykonane z poliestru, a także top sportowy. Panowie mogą postawić na uniwersalne szorty sportowe męskie oraz t-shirt z technologią Quick Dry, która zapewnia uczucie świeżości nawet podczas bardzo intensywnych ćwiczeń. Należy także zwrócić szczególną uwagę na buty, które powinny gwarantować dobrą przyczepność, bowiem podłogi i posadzki w domu rzadko kiedy są przystosowane do ćwiczeń.

Sprzęt i akcesoria do domowych treningów

Odpowiednio dobrany strój sportowy to jeszcze nie wszystko – przed pierwszym domowym treningiem należy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt i akcesoria sportowe. Niezależnie od tego, jakie ćwiczenia wykonujesz, z pewnością przyda Ci się specjalna mata. Jak mówi nasz rozmówca, pracownik sklepu Deckout Sportswear, producenta odzieży sportowej:

Mata do ćwiczeń nie tylko odizolowuje ciało od zimnej podłogi, lecz także efektywnie chroni przed poślizgiem, a także otarciami, podrażnieniami, a nawet stłuczeniami i kontuzjami. Szczególnie sprawdzi się podczas domowych treningów fitness oraz podczas pilatesu, jogi czy ćwiczeń rozciągających.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w hantle, które stanowią jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych przyrządów do ćwiczeń. Pozwalają na wykonywanie najróżniejszych ćwiczeń siłowych, a duży wybór wariantów obciążeń umożliwia dopasowanie ich ciężaru do swoich możliwości i oczekiwań. Szczególnie przydatny będzie także smartwatch lub smartband, który umożliwi Ci sprawne monitorowanie czasu ćwiczeń, a także liczby spalonych kalorii oraz wartości tętna. Możesz także zainwestować w nieco bardziej profesjonalny sprzęt, jak ławeczka sportowa, orbitrek czy rowerek stacjonarny, ale bez obaw – z pewnością poradzisz sobie bez drogich urządzeń treningowych!

Materiał partnera