Suszarki basenowe

Suszarki stosowane na basenach publicznych

Na każdej pływalni czy basenie publicznym znajduje się szatnia z prysznicami, w której można się wykąpać po pływaniu. W każdym takim miejscu powinna się jednak również znaleźć wydajna i bezpieczna do użytkowania suszarka do włosów, która będzie zapewniała odpowiedni komfort jej użytkownikom. W naszym artykule dokładniej opisujemy charakterystykę suszarek, które są chętnie stosowane na basenach publicznych oraz w innych miejscach, w których istnieje możliwość wzięcia prysznica po długim i wyczerpującym treningu.

Dlaczego zapewnienie suszarek na basenach czy na siłowniach ma tak duże znaczenie?

Baseny publiczne, siłownie czy kluby fitness są miejscami, z których korzysta bardzo wiele osób i to nie tylko latem, kiedy temperatura na zewnątrz jest jeszcze wysoka, ale także w sezonie jesienno-zimowym. Po długim i zazwyczaj wyczerpującym wysiłku fizycznym, większość osób, zanim się spakuje i wróci do domu, chce jeszcze wziąć prysznic, żeby się dobrze wyczyścić. Po wzięciu prysznicu, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz jest bardzo zimno, konieczne jest jednak także dokładne wysuszenie włosów.

Charakterystyka suszarek basenowych

Dobrej jakości suszarka basenowa powinna zapewniać jej użytkownikom pełne bezpieczeństwo stosowania, a przy tym być niezwykle wydajna. Suszarki basenowe są stosowane nie tylko na basenach, ale także np. na siłowniach czy w klubach fitness, czyli w miejscach, w których konieczne jest zapewnienie użytkownikom możliwości wykąpania się po treningu oraz wysuszenia przed wyjściem na zewnątrz mokrych włosów.

Tego typu urządzenia powinny mieć przede wszystkim wyższą klasę wodoszczelności i wodoodporności. Musimy bowiem pamiętać, że w każdej publicznej przestrzeni łazienkowej i pod prysznicami, panuje znacznie większa wilgotność i notuje się znacznie większe różnice temperatur niż w łazienkach prywatnych. Z takich miejsc korzysta bowiem po prostu bardzo dużo osób, którym zależy na szybkim wykąpaniu się po przepłynięciu kilku basenów lub po dłuższym treningu na siłowni. Na basenach i siłowniach stosuje się suszarki o klasie wodoszczelności od IPX1 do IPX4. Pierwsza z nich odpowiada wytrzymałości na trwającą przez kilka minut lekką mżawkę, natomiast druga odpowiada ochronie suszarki przed zachlapaniem wodą nawet o natężeniu w granicach 10 litrów na minutę.

Istotnym elementem jest także dobór odpowiedniego materiału, z którego jest wykonana wybrana suszarka basenowa. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Makoinstal, która specjalizuje się w produkcji i dystrybucji najwyższej jakości elementów wyposażenia łazienek i toalet publicznych: Najlepiej, jeżeli suszarka basenowa do włosów przeznaczona do stosowania w obiektach publicznych, będzie miała obudowę wykonaną z plastiku lub ze stali emaliowanej. Inne materiały nie sprawdzą się niestety tak dobrze w pomieszczeniach, w których występuje tak duża wilgotność powietrza oraz w których są tak duże różnice temperatur i nawet suszarki ze stali nierdzewnej, po pewnym czasie mogą w takich warunkach zacząć korodować.

Rodzaje suszarek basenowych

Wybierając najbardziej odpowiednią suszarkę basenową możemy się zdecydować na klasyczne modele suszarek, które są uruchamiane przyciskiem lub na suszarki basenowe automatyczne, które uruchamiają się samoczynnie po zdjęciu węża lub przez fotokomórkę.

Podczas wyboru suszarki basenowej trzeba się także zastanowić nad tym, czy wolimy suszarkę ze zdejmowanym wężem, czy suszarkę z dyszą. Decydując się na to drugie rozwiązanie, warto jest ją zamontować na specjalnej prowadnicy, która ułatwi z jej korzystania osobom niepełnosprawnym oraz osobom o nieco większym lub nieco większym wzroście.

Materiał partnera