trening piłkarski

Sprzęt niezbędny w treningu piłkarskim

Piłkarska gierka na poziomie amatorskim właściwie nie wymaga specjalnego sprzętu. Wystarczy założyć podstawowy strój i buty sportowe, by cieszyć się kopaniem piłki po murawie. Jednak traktując ten sport bardziej poważnie, do zaawansowanej gry i do specjalistycznego treningu niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz strój i akcesoria piłkarskie. Przeczytaj i dowiedz się, co jest potrzebne do zaawansowanego uprawiania piłki nożnej.

Przede wszystkim wygodny strój piłkarski i akcesoria

Producenci sprzętu sportowego przykładają bardzo dużą wagę nie tylko do jakości sprzętu piłkarskiego, ale także do jego walorów estetycznych. Strój i akcesoria piłkarskie muszą spełniać najwyższe wymagania co do wytrzymałości, użyteczności i skuteczności. Nie bez znaczenia jest także nowoczesny design i używanie najmodniejszych grafik wraz z logotypami najbardziej znanych firm sportowych. Najważniejszym elementami stroju są oddychające koszulki i wykonane z mocnych materiałów spodenki piłkarskie oraz getry i nagolenniki. Te ostanie zabezpieczają piłkarza przed groźnymi w skutkach kontuzjami, ale również przykrymi kopnięciami i otarciami. Wygodne buty piłkarskie tzw. korki muszą być jednocześnie wygodne i odpowiednio sztywne. Istotnym uzupełnieniem stroju bramkarskiego są specjalistyczne rękawice bramkarskie o doskonałej przyczepności. Jeśli chcesz sprawdzić, jak prezentuje się efektowna oferta sprzętu i akcesoriów piłkarskich wejdź na stronę internetowego sklepu sportowego SportMedia.

Sprzęt treningowy – bramki, pachołki i talerze treningowe

Prowadzenie profesjonalnego treningu piłkarskiego ułatwiają różnego typu akcesoria. Jest to sprzęt umożliwiający wykonywanie ćwiczeń i zadań taktycznych. Bardzo przydatne dla każdego trenera są pachołki i talerze treningowe, dzięki którym ustawiać może slalomy treningowe i dowolne przeszkody. Bardzo pomocne są przenośne bramki, wykorzystywane szczególnie podczas treningów młodszych piłkarzy. Warto też wspomnieć o sprzęcie, bez którego nie mógłby odbyć się żaden mecz. A mianowicie o zestawach sędziowskich z notesem oraz kartkami żółtą i czerwoną.

Piłki do piłki nożnej

Futbolówki dostępne są w wielu rozmiarach i rodzajach. Produkowane są przez znane firmy, przede wszystkim takie jak Adidas, Nike i Puma. Piłki do nogi wykonane są z trwałych materiałów zabezpieczających przed przepuszczaniem powietrza w wielu kolorach oraz wzorach. Warto wspomnieć, że ważny przy zakupie piłki jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Profesjonalne seniorskie piłki mają rozmiar oznaczony cyfrą 5, piłki juniorskie cyfrą 4, dziecięce 3. Właściwie dobrana piłka zapewni odpowiednią szybkości strzałów i podań oraz zagwarantuje przyjemność w grze.

Materiał partnera