Najciekawsze modele rowerów e-mtb hardtail i full

Rowery e-mtb. Na jaki model postawić?

Rowery e-mtb stają się coraz popularniejsze. Ich największą zaletą jest wspomaganie elektryczne, dzięki któremu zdobywanie stromych podjazdów jest znacznie szybsze i prostsze. Warto jednak wiedzieć, jakie modele oferują producenci, aby dobrać najlepszy – dopasowany do twojego stylu jazdy, o zwiększonym komforcie i kontroli. Przedstawiamy dwie główne kategorie rowerów e-mtb: full i hardtail.

E-mtb hardtail – tańszy i łatwiejszy w utrzymaniu

Ze względu na jeden, przedni amortyzator, e-mtb hardtail są tańsze oraz łatwiejsze w utrzymaniu. Nie znaczy to jednak, że są gorsze od modeli z pełną amortyzacją. Doskonale sprawdzają się podczas zjazdów, a sztywna rama może być wyposażona w otwory do mocowania bagażnika, co szczególnie docenią rowerzyści, którzy na trudne górskie tereny wybierają się z sakwami. Co więcej, jazda na szlaku jest wówczas niezwykle wydajna, ze względu na wspomaganie elektryczne. Przy jednakowym wysiłku możliwe jest pokonanie znacznie dłuższej trasy i to niezależnie od tego, czy jest to prosty odcinek drogi, czy kręty, nieubity szlak.

Hardtail to rower idealny dla osób, które poszukują wytrzymałego, a jednocześnie mało skomplikowanego roweru e-mtb na trudne, ale jednak nie bardzo wymagające trasy. Dzięki integracji baterii z ramą rower nie tylko stylowo się prezentuje, ale również wygodnie prowadzi, na co wpływa nisko ulokowany środek ciężkości. Wśród modeli, na które warto zwrócić uwagę znajdują się Explore i Daily Tour marki Giant, dostępne w ofercie rowerowego sklepu internetowego MK Bike.

E-mtb z pełnym zawieszeniem (full) – idealny elektryk na trudne tereny

Droższe i nieco bardziej skomplikowane, choć zdecydowanie lepiej przystosowane do technicznej jazdy po trudnym terenie. Rowery e-mtb full, bo o nich mowa, wyróżniają dwa amortyzatory, które zapewniają większy komfort, kontrolę, lepszą trakcję podczas podjazdów oraz lepszy kontakt kół z podłożem. Pełne zawieszenie pochłania nierówności, co sprawia, że zmęczenie spowodowane jazdą po wymagającej trasie jest znacznie mniejsze. Oczywiście przyczynia się do tego także wspomaganie elektryczne – choć nadal trzeba pedałować, silnik pozwala na odciążenie nóg, szczególnie przy krótkich, ale bardzo stromych podjazdach.

Tu również najciekawsze propozycje modelowe oferuje Giant. Warto wymienić modele Embolden, Stance lub Trance, wyposażone w amortyzatory ze skokiem 130-150 mm. Dodajmy do tego aluminiową ramę, a otrzymamy rower idealny zarówno do rekreacyjnej jazdy, jak i do pokonywania wyboistych i stromych wzniesień.

Materiał partnera