Skok na hulajnodze

Rodzaje hulajnóg, które już od dawna nie są tylko zabawkami

Hulajnogi od wielu lat cieszą się popularnością za granicą. Nie dziwi więc widok sportowca w kasku robiącego akrobacje w Skate Parku, ani biznesmena w garniturze pędzącego na hulajnodze na spotkanie biznesowe. Hulajnogi są ekologiczne i użyteczne – zwłaszcza w coraz bardziej zakorkowanych miastach Europy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a kończyć się mogą nawet na cenach rzędu dwudziestu tysięcy złotych. Jaki sprzęt będzie najlepszą inwestycją?

Czemu warto zdecydować się na zakup hulajnogi?

Hulajnoga to świetny sposób na sport na świeżym powietrzu. Hulajnogi dla dzieci dostarczają wiele zabawy i pomagają rozładować energię. Nastoletnie dzieci i dorośli wynieśli jazdę na hulajnodze do poziomu sportu ekstremalnego. Dla większości dorosłych użytkowników hulajnoga to oszczędność czasu i pieniędzy, co jednocześnie pozwala zadbać o środowisko.

Najlepszy sprzęt to taki, który jest dostosowany do wieku i potrzeb użytkownika i będzie wysokiej jakości, tak aby mógł służyć przez lata. To jak zakup samochodu: możemy wybrać taki, który ma nas bezpiecznie zawieźć od punktu A do punktu B lub taki model, który będzie niezawodny dzięki swojej solidnej konstrukcji. Niektórzy z kolei stawiają na ekonomię, a jeszcze inni na osiągi pojazdu. – tłumaczy ekspert ze sklepu sportowego Sport Media.  

Hulajnogi dla najmłodszych

Dla dzieci w wieku do 8 lat dedykowane są hulajnogi trójkołowe, które pozwolą na bezpieczne rozpoczęcie przygody i nauczą wyczucia równowagi. Wykonane z metalu mogą utrzymać większy ciężar, są też szybkie, więc zapewnią wiele frajdy najmłodszym. Wariacją trójkołowych hulajnóg są hulajnogi balansowe i hulajnogi typu „nożyce”, które stanowią większe wyzwanie, ale niewątpliwie mogą zapewnić dzieciom więcej ruchu.

Hulajnogi PRO

Hulajnogi PRO to dwukołowe hulajnogi nieelektryczne, znane jako hulajnogi wyczynowe, lub hulajnogi freestyle. Najchętniej wybierane przez młodzież, która ma bardziej sportowe zacięcie i lubi wykonywać zapierające dech w piersiach sztuczki. Ich konstrukcja jest mocniejsza, lecz jednocześnie lżejsza. Najbardziej charakterystyczną cechą, która je wyróżnia, jest duża kierownica w kształcie litery T. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na antypoślizgowe uchwyty oraz stabilność konstrukcji, która pozwala na maksymalną kontrolę pojazdu podczas jazdy na rampach w Skate Parkach.

Hulajnogi elektryczne

Najczęściej wybierane, przeznaczone zarówno dla starszych dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Wyglądem przypominają tradycyjne dwukołowe hulajnogi, jednak pozwalają na to, by bez wysiłku przemierzać wiele kilometrów, dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu. Przez mocną konstrukcję i system elektryczny, hulajnogi elektryczne są dużo cięższe i bardziej kosztowne. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz prędkość, którą hulajnoga może osiągnąć. Najczęściej wybierane modele osiągają 20 km/h jednak hulajnogi elektryczne potrafią się przemieszczać z prędkością nawet 70km/h. Ważna jest regulacja kierownicy i maksymalne obciążenie, warto też zwrócić uwagę na wyświetlacz i parametry, które wskazuje. 

Materiał partnera