Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie dla zaawansowanych

Decydując się na uprawianie sportów walki, trzeba poświęcić dużą uwagę wyborowi rękawic bokserskich, których jakość i rodzaj decydują o bezpieczeństwie w czasie uprawiania sportu i mają ogromny wpływ na osiągane wyniki treningowe. Początkujący zawodnicy nie powinni korzystać z rękawic dla bardziej wtajemniczonych adeptów sztuki walki i na odwrót – zawodnicy, którzy osiągnęli określony próg umiejętności, muszą postawić na profesjonalny sprzęt.

Jakie wyróżniamy rodzaje rękawic bokserskich?

Wybór odpowiedniego sprzętu sportowego wpływa na osiągane przez zawodników sukcesy. Podobnie jest też w przypadku klasycznego boksu oraz innych sportów walki – dobrze dobrana rękawica gwarantuje bezpieczeństwo narażonych na duże przeciążenia dłoni oraz jest jednym z czynników, które decydują o postępach treningowych i osiąganych sukcesach. Wyróżniamy kilka rodzajów rękawic bokserskich, które różnią się nie tylko ceną, ale także wagą, wypełnieniem, materiałem, z którego zostały wykonane, odpornością za zużycie i przeznaczeniem dla konkretnej grupy zawodników. Rękawice bokserskie zawsze powinny zostać dobrane względem wagi zawodnika; muszą też zostać idealnie dopasowane, aby nie były zbyt luźne lub nie utrudniały krążenia krwi.

Wybór rękawic bokserskich w przypadku zaawansowanych zawodników zwykle uwzględnia nieco inne kryteria niż w przypadku zawodników początkujących, ale jedno pozostaje niezmienne – rękawice bokserskie zawsze dobieramy pod względem ich wagi, która wyrażona jest w uncjach do wagi osoby trenującej. Bokserzy, którzy osiągnęli już pewien stopnień zaawansowania, najczęściej wybierają rękawice wykonane ze skóry naturalnej, bo są one bardziej odporne na intensywne użytkowanie – podpowiada specjalista z firmy ORTHODOX BOXING WEAR.

Jakie rękawice bokserskie będą najlepsze dla zaawansowanych?

W przypadku rękawic bokserskich nie mamy do czynienia ze sztywnym podziałem na rękawice dla początkujących oraz zaawansowanych. Przyjmuje się jednak, że osoby początkujące powinny wybierać dopasowane do swojej wagi rękawice syntetyczne, które zapewniają komfort podczas treningów i odpowiednie bezpieczeństwo zawodnika. Nie są też wyjątkowo drogie, więc zakup sprzętu nie będzie nadmiernym obciążeniem budżetu. Bokserzy, którzy osiągnęli już wyższy stopień wtajemniczenia, chętniej wybierają rękawice, które zostały wykonane ze skóry naturalnej np. bydlęcej lub koziej, bo zapewniają one odpowiednie parametry podczas intensywnych treningów oraz walk bokserskich. W tym przypadku chętniej wybierane są także rękawice sznurowane, które można precyzyjnie dopasować do dłoni zawodnika, przez co gwarantują one wysoki komfort oraz bezpieczeństwo.

Materiał partnera