Jacht

Najważniejsze elementy wyposażenia jachtów

Na wyposażenie jachtu składa się wiele rozmaitych elementów. Wśród nich znajdziemy wielkie i istotne części, ale też z pozoru niewiele znaczące podzespoły, które jednak odgrywają niebagatelne znaczenie dla funkcjonowania łodzi oraz komfortu jej użytkowania. Które elementy wyposażenia jachtu zaliczamy do najistotniejszych? Bez jakich części wyposażenia jachtów byłoby trudno obyć się w czasie rejsu? Odpowiadamy!

Wyposażenie jachtów – bez czego trudno obyć się w trakcie rejsu?

Wśród najistotniejszych elementów wyposażenia jachtów warto wyróżnić: kabestany, oświetlenie pokładowe, kabinowe i podwodne, bojlery, grzałki, ręczne i elektryczne toalety jachtowe, filtry, generatory, stabilizatory oraz windy. Czemu służą poszczególne elementy?

Kabestan

Kabestan to urządzenie służące do wybierania bądź luzowania lin. Poza modelami klasycznymi kabestanów, dystrybutorzy sprzętu motorowodnego oferują także wygodne w użytkowaniu nowoczesne kabestany elektryczne i hydrauliczne.

Godnym polecenia dystrybutorem wysokiej klasy, kompleksowego wyposażenia jachtowego, sprzętu motorowodnego, a także łodzi, skuterów śnieżnych i wodnych oraz wydajnych silników zaburtowych do łodzi, jest Taurus Sea Power.

Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie znacznie wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowania jachtu. Jacht powinien być wyposażony w wysokiej jakości lampy pokładowe. Najnowocześniejsze lampy wyposażone są zwykle w system diod LED. Specjalne klosze, którymi obudowane są lampy, chronią je przed działaniem wilgoci i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Bojler

Bojler jachtowy to kompaktowe urządzenie, służące do podgrzewania wody użytkowej w trakcie rejsu. To udogodnienie znacznie zwiększa komfort żeglowania – szczególnie w trakcie dłuższych rejsów. Nowoczesne modele bojlerów są niewielkie, nie zajmują zatem wiele miejsca. Można z powodzeniem umieścić je pod zabudową jachtu.

Toaleta jachtowa

Dystrybutorzy sprzętu i akcesoriów do jachtów oferują zarówno klasyczne toalety ręczne, jak i nowoczesne toalety elektryczne. Bez wątpienia – toaleta na jachcie jest wręcz koniecznością – niezależnie od tego, czy planujemy kilkugodzinny, czy kilkunastogodzinny rejs.

Zestaw do mycia pokładu z pompą

Utrzymanie porządku na jachcie to sprawa ważna nie tylko ze względu na estetykę, ale też przez wzgląd na bezpieczeństwo jego użytkowników. Wśród nieodzownych elementów wyposażenia jachtu, powinien zatem znaleźć się wysokiej jakości zestaw do mycia pokładu z pompą. Dzięki zastosowaniu odpowiednich mocy, w niedługim czasie pokład będzie zadbany i pozbawiony zanieczyszczeń.

Materiał partnera