Maść regenerująca dla sportowców

Maści regenerujące polecane dla sportowców

Każdy sportowiec – amator czy też profesjonalista – zdaje sobie sprawę, że regularne uprawianie sportu wiąże się z różnymi urazami. Wysiłek fizyczny może przyczyniać się do występowania przeciążeń i kontuzji mięśni czy stawów, a także obrażeń skóry, takich jak otarcia, siniaki, oparzenia lub skaleczenia. By móc szybko wrócić do treningów po uszkodzeniu skóry, warto stosować maści regenerujące dla sportowców. Sprawdźmy, jakie są polecane!

Regenerujące maści konopne

Przede wszystkim ogromną pomocą na uszkodzoną skórę są regenerujące maści konopne. Oparte na naturalnie ekstrahowanym oleju z konopi przyczyniają się do efektywniejszej regeneracji tkanek, dzięki czemu będziesz mógł szybko wrócić do pełnej sprawności. Do stworzenia specjalistycznych maści regenerujących dla sportowców zostały wykorzystane dobroczynne składniki aktywne i odżywcze. Wyciąg z konopi natomiast zawiera:

  • fitosterole,
  • aminokwasy,
  • witaminy,
  • kwasy tłuszczowe omega-3, 6 i 9,
  • przeciwutleniacze.

Ponadto olej konopny bogaty jest w mnóstwo wartościowych minerałów, takich jak fosfor, magnez, potas, cynk, wapń i żelazo.

Jak działają maści regenerujące dla sportowców?

Preparaty regenerujące dla sportowców, takie jak maści czy kremy z olejem konopnym, mają przede wszystkim działanie intensywnie nawilżające. Odpowiednio nawodniona i odżywiona skóra znacznie szybciej regeneruje się w uszkodzonych miejscach, a jednocześnie staje się bardziej odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Co więcej, dzięki stosowaniu dermokosmetyków konopnych zmniejsza się ryzyko pozostania nieestetycznych blizn po obrażeniach. Specjalistyczna pomoc jest niezbędna m.in. w przypadku rozcięć, obić, oparzeń czy odmrożeń skóry. Maści regenerujące nie tylko goją uszkodzenia, ale też odpowiednio zabezpieczają powierzchnię naskórka.

Inne preparaty konopne polecane dla sportowców

Spośród innych specjalistycznych preparatów konopnych polecanych dla sportowców, które znajdziesz w ofercie takich sklepów, jak SkinHelp, warto wymienić:

  • kremy regenerujące do newralgicznych miejsc na odparzenia czy owrzodzenia,
  • balsamy chłodzące do masażu,
  • żele rozgrzewające i chłodzące.

Wszystkie z powyższych kosmetyków opierają swoje działanie na naturalnym oleju z konopi, dzięki czemu doskonale wpływają na stan skóry i lepszą regenerację tkanek. Używając ich regularnie, nie będziesz musiał obawiać się żadnych urazów, ponieważ szybko poradzisz sobie z każdą kontuzją czy nawet bardzo bolesnym uszkodzeniem naskórka, a stłuczone czy zranione miejsca prędko wrócą do dobrej kondycji.

Materiał partnera