Kryteria wyboru roweru

Kryteria wyboru roweru

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu. Już nie tylko służy nam do rekreacji, czy uprawiania sportu, ale również jako środek, służący do przemieszczania się po mieście. Dojeżdżamy nim do pracy, jeździmy na zakupy oraz na krótkie wycieczki za miasto. Wybór odpowiedniego, powinien zależeć przede wszystkim od tego, w jakim celu będziemy go używali. Jakie są kryteria wyboru roweru?

Obecnie na rynku istnieje wiele typów rowerów, w zależności od ich przeznaczenia. Możemy wybierać wśród rozmaitych typów jednośladów miejskich, górskich, szosowych, crossowych czy trekkingowych. Niezależnie jednak od tego, czy roweru będziemy używali na górskich ścieżkach, czy miejskich ulicach, istnieje kilka podstawowych kryteriów wyboru jednośladu. Przekonaj się, jakich.

Miejsce

Przede wszystkich unikaj supermarketów, gdyż oferowany w nich towar jest zazwyczaj atrakcyjny cenowo, jednak jest towarem niskiej jakości. W poszukiwaniu wymarzonego jednośladu, odwiedzaj wyspecjalizowane sklepy rowerowe lub duże sklepy sportowe. Oprócz rowerów od najlepszych polskich i zagranicznych producentów, znajdziemy tam także wiele dodatkowych akcesoriów, w które od razu będziemy mogli się zaopatrzyć i dopasować je do wybranego modelu. Ponadto możemy liczyć na fachową poradę od wykwalifikowanego sprzedawcy. Jeśli natomiast jesteśmy pewni, jaki rower chcemy kupić, zaopatrzmy się w niego przez Internet. Będzie tańszy od tego, kupowanego w sklepie stacjonarnym. Ponadto wybór towarów w sklepach internetowych jest dużo większy.

Cena

Dokonując wyboru, klienci biorą pod uwagę przede wszystkim kryterium ceny, chociaż w przypadku roweru nie powinno być ono najważniejszym. Na cenę jednośladu może bowiem składać się wiele czynników; polityka cenowa marki, jakość produktu oraz jego konstrukcja. Chociaż sezon wakacyjny sprzyja różnego rodzaju promocjom, należy założyć budżet w wysokości minimum 1 000 zł. Tańsze egzemplarze będą wyprodukowane z gorszej jakości materiałów, co przełoży się na konieczność częstszych napraw, a w efekcie na jego bardziej kosztowną eksploatację. Warto zwrócić uwagę na ofertę przedsiębiorstwa handlowo-usługowego ROWMOT, które nie tylko posiada szeroki wybór rowerów różnych typów, lecz również proponuje swoim klientom części i akcesoria do nich oraz prowadzi specjalistyczny serwis rowery.

Jakość równa się komfort

Zwracajmy uwagę na jakość materiałów, z których wykonany jest jednoślad, ponieważ mają one wpływ na niezawodność i trwałość produktu, a także komfort jego użytkowania. Przymierzając się do kupna roweru, sprawdźmy, czy będziemy mogli przyjąć na nim pozycję półwyprostowaną lub wyprostowaną oraz czy układ ramy pozwala na bezproblemowe wsiadanie na niego i zsiadanie. Wybierzmy ten z szerokim siodłem, obitym miękkim poszyciem. Komfort użytkowania wiąże się także waga roweru, zwłaszcza jego kół oraz sztywność ramy.

Chociaż ważny, wygląd nie powinien być dominującym kryterium wyboru jednośladu. Najważniejsze są bowiem parametry techniczne, od których zależy komfort użytkowania roweru.

Materiał partnera