kurs instruktora fitness

Komu może przydać się kurs instruktora fitness?

Kochasz sport i chciałbyś zarażać pasją do ruchu innych? Szukasz pracy, w której połączysz przyjemne z pożytecznym, a jednocześnie takiej, która da ci satysfakcję oraz dobre zarobki? Jeśli do tego lubisz kontakt z ludźmi i świetnie odnajdujesz się jako lider grupy, kurs instruktora fitness jest właśnie dla ciebie! Sprawdź, jakie umiejętności zdobędziesz dzięki kursowi.

Dlaczego warto zostać instruktorem fitness?

Choć fitness pojawił się stosunkowo niedawno (jego początki datuje się na lata 70. i 80.), ta forma aktywności cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – zajęcia mogą być dopasowane do predyspozycji oraz kondycji fizycznej członków grupy, a więc tak naprawdę są dla każdego. Podobnie jak kurs instruktora fitness, ponieważ obecnie nie ma szczególnych wymagań dotyczących np. konieczności ukończenia studiów na kierunku wychowanie fizyczne. Wystarczy jedynie uzyskać certyfikat, by móc legalnie prowadzić zajęcia w klubie sportowym.

A dlaczego warto zostać instruktorem fitnessu? Przede wszystkim ze względu na ciekawą, aktywną i z pewnością niemonotonną pracę, która daje dużo satysfakcji. Wśród korzyści należy także wymienić atrakcyjne zarobki, możliwość poznania ciekawych ludzi, a także samorozwój (w końcu trzeba wciąż ćwiczyć i podnosić swoje kwalifikacje!). Warto jednak podkreślić, że w tym zawodzie wymagane są cierpliwość, empatia, otwartość, miłe usposobienie i charyzma. Taki zestaw cech sprawi, że nie będziesz narzekał na brak klientów.

Czego nauczysz się na kursie instruktora fitness?

A co można zyskać dzięki ukończeniu kursu? Oczywiście certyfikat, który uprawnia do prowadzenia zajęć na sali gimnastycznej. Poza tym na kursie online oferowanym przez Centrum Kształcenia Instruktorów dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o udzielaniu pierwszej pomocy i anatomii człowieka. Nie brakuje też wiedzy na temat historii fitnessu, najważniejszych zagadnień, a także rodzajów treningów i ćwiczeń. Kurs zawiera lekcje zarówno w formie plików tekstowych, jak i filmów instruktażowych wraz z omówieniem, dlatego oferuje kompleksową wiedzę niezbędną do rozpoczęcia pracy jako instruktor fitness.

Warto dodać, że instruktor w zależności od posiadanych kompetencji może prowadzić zajęcia aqua aerobicu, zumby, ze sztangami, na rowerkach spinningowych lub inne. Dlatego kurs instruktora fitness może przydać się każdemu, kto kocha sport, niezależnie od jego rodzaju. Nie trzeba jedynie ograniczać się do zajęć aerobowych – również dobrze można poszerzyć swoje kompetencje i prowadzić inne, ciekawe zajęcia sportowe.

Materiał partnera