kask bokserski

Kaski bokserskie, czyli jak chronić głowę w sportach walki

Wszelkiego rodzaju sporty walki w dzisiejszych czasach nie są już tylko formą poprawy swej kondycji i okazją do rywalizacji, ale również świetną zabawą i pozbyciem się nagromadzonego stresu. Warto jednak pamiętać o tym, aby zawsze podczas pojedynku lub treningu jak najlepiej chronić swoje ciało przed urazami. Najbardziej narażona na nie jest oczywiście głowa, a zapewnieniu jej bezpieczeństwa służą przede wszystkim kaski bokserskie. Podpowiadamy, czym się one charakteryzują i jak wybrać najlepszy z nich.

Jakie kaski bokserskie można znaleźć na rynku?

Przed podjęciem decyzji o kupnie konkretnego produktu należy uświadomić sobie, że kaski bokserskie mają za zadanie chronić nie tylko górną część naszej głowy, ale również policzki i podbródek. Jak wiadomo, kości policzkowe, szczęka i żuchwa są najbardziej narażonymi na złamania częściami twarzoczaszki, dlatego tak istotne jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Kaski bokserskie są więc zabudowane w taki sposób, aby pokrywać jednocześnie wszystkie te elementy głowy.

Jak tłumaczą eksperci z firmy Leone: ,,Kaski dostępne na rynku wypełnione są najczęściej specjalnym żelem lub pianką. Możemy spotkać się też z wypełnieniami wielowarstwowymi, choć wszystkie wymienione materiały gwarantują dobrą ochronę naszej głowy’’. Warto zaznaczyć, że wiele przedsiębiorstw proponuje produkty nie tylko dla osób doświadczonych w sportach walki, ale też dla nowicjuszy, którzy dopiero uczą się danej dyscypliny. Budowa kasku będzie zależna też od konkretnego sportu i tego, jak bardzo narażona na kontuzje jest osoba, która go uprawia. Do boksu przyda się więc gruby i mocno zabudowany produkt, zaś w przypadku MMA lepszym rozwiązaniem będzie dość lekki kask.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kasku bokserskiego?

Podczas treningu bez wątpienia najważniejsza jest wygoda i komfort użytkownika, gdyż przekładają się one na osiągane efekty. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy dany kask jest dobrze wentylowany i wygodny. Wymianie powietrza i zapobieganiu gromadzenia się potu służą specjalne panele wentylujące i wyściółki. Dobry kask bokserski powinien być również wyposażony w elementy regulujące. Zapobiegną one uciskaniu lub obcieraniu głowy, ale też poruszaniu się kasku. Nie można zapominać także o tym, aby produkt tego typu dawał użytkownikowi jak największą widoczność. Właśnie dlatego otwory na oczy powinny być dość duże, ale przy jednoczesnej ochronie łuków brwiowych i kości policzkowych. Jeśli chodzi o rozmiar kasku, dziś możemy spotkać się z produktami uniwersalnymi oraz takimi, których wymiary można dokładnie dopasować do swojej głowy.

Materiał partnera